RAM do Ryzen 5 2600, taki kupiłem i dlaczego najgorszy

Znaczy co? Pedały nagle zaczną rządzić?

Ja tylko głośno myślę :wink: daj znać jak zamontujesz i tyle.

Za 2 dni

Ja bym nie kupował niżej niż 3400 ramy jednak te pare FPS podnoszą ramy czasem zabraknie aby zapiać nowsze tytuły 60FPS a nawet jak masz nadmiar to będzie mniejszy 1% low drop fps.

Jak chodzi o ramy to wole bardziej zaufane firmy typu Kingstone, Patrot, Corsiar.
Co do kolorów to je chyba można wyłączyć zresztą teraz coraz trudniej kupić ramy bez RGB tak wiem że są ale coraz mniej ich tam samo jak trudno kupić obudowę bez szyby, z miejscem na dodatkowe wentylatory.

Takie forum po to, bo może ktoś już miał używał, zepsuł, itd. Niech się podzieli “wrażeniami”

Adata to akurat były kiedyś chyba najdroższe pamięci. A na pewno są na rynku dłużej niż Corsair, czy Patriot

nawet za czasów ddr2 800hz ludzie oferowali patrioty nawet tu na forum można znaleść wiele jeszcze archiwalnych tematów.

DDR2 800 to już są nowoczesne sprzęty. ja długo jechałem na 667, (Tylko, że ECC 32 GB+ 2 xeony 5450) I jakby nie pobór prądu, to bym się w tanie Ryzeny nie pchał. Może te stare Intele w benchmarkach słabo wychodzą, ale szczerze pisząc jakiejś kolosalnej różnicy nie widzę.
A tamte procki miały ponad 10 lat. Tylko ten prąd.

Pamiętam moje dwie spektakularne przesiadki z platform gdzie było ogromne WOW względem zaobserwowanej różnicy we wydajności.

AMD 386DX 40MHz na Intel Pentium 120 MHz. To był prawdziwy szok.

i potem:

Intel Celeron 2.4GHz na Ryzen 5

No z takiego Celerona na Ryzena to rozumiem, ale z 2 Xeonów, jakieś milisekundy, lepiej psychicznie. No i na starym Dell-u Precision było ciszej.

Ja zamieniłem Q9550@4GHz na R5 1600AF.

W pracy biurowej, ogarnianiu internetów, w responsywności systemu operacyjnego…

… nie widzę różnicy.

Właśnie, ale prądu 2 x mniej bierze

Tak, chociaż lubiłem to ciepełko buchające spod biurka :wink:

Przy kompilacji pakietów oczywiście różnice są oszałamiające.

Nie wiem czy nie wrócić do poleasingowych Dell-i . Do 2K jak swój sprzedam.Inna kultóra pracy itd.

Sprzęt się starzeje, luty wietrzeją, kondensatory puchną. Jak już wsiadłeś na AM4, to szkoda się cofać.

TAA A takie coś:?


Nic nie puchnie . to nie są te tanie laptopy, tylko sprzęt do roboty. Inaczej robione. Maja chyba w dupie ROHS, robią po staremu.

Kloc na DDR3, sam przed momentem odradzałeś zakup płyty z takim RAMem.

Do filmów, i nowy dla lajkonika w temacie:)
Jak ktos wyskakuje z budżetem 500 zł i chce montowac filmy. To co zrobisz>?

Najlepsze jest to, że ten komputer ma co najmniej 8 lat. A jego wydajność dziś jest wciąż mocno zadowalająca i podejrzewam, że jeżeli nic w nim nie siądzie to do typowych zdań z powodzeniem starczy na kolejne 8 lat. To świadczy o tym jak technika wyprzedziła oprogramowanie (oczywiście nie mam na myśli w tym wypadku gier). Szkoda tylko, ze tutaj sam procesor bierze tyle energii co mój caly nowy 65 calowy TV :rofl:

No i moje nieśmiertelne
-tylko q…rwa ten prąd