RAM do systemu XP

witam wiele się naczytałem na ten temat, ale nie potrafie wywnioskować wkońcu co i jak.

Obecnie mam mało ramu bo 2 GB ddr2.

I zamierzam kupić 4 GB ddr3 1600MHz. I teraz czy XP “odczyta” 4GB w jednej kości?

Podaj dokładny model swojej płyty głównej.

Jeśli masz płytę główną z dwoma rodzajami gniazd na pamięć RAM możesz używać w tym samym czasie tylko jednego typu.

System nie ma nic do tego, czy pamięć RAM będzie w jednej czy w dwóch “kościach”

System XP/Vista/7/8  32 bit nie umożliwi Ci dostępu do pełnych 4 GB pamięci RAM, będziesz miał do dyspozycji około 3,25GB

Moja płyta główna to asrock n68c-gs FX. Ale w najbliższym czasie planuje się przerzucić na coś innego, Ponieważ kupiłem procek który potrzebuej 125w a ta płyta tylko 95W, na szczęście moge obniżyć taktowanie procka :slight_smile: .

Czyli mógłbym nawet kupić kość 8 GB, ale i tak tylko 3,25GB by było wykrywalne tak?
 

I uważasz, że po zmniejszeniu taktowania płyta magicznie zacznie obsługiwać ten procesor? Ciekawe, ciekawe… :badgrin:

Co to za procesor?

Do Twojej płyty głównej możesz wmontować pamięci DDR3 tylko pod warunkiem, że jednocześnie zmienisz na niej procesor na taki, który ma cokół (socket) AM3 lub AM3+ (http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.pl.asp?cat=CPU). Cyt. “DDR3 memory is only supported by installing AM3/AM3+ CPU”.

Mam procesor na socket am3. I wiem, że ramy moge włożyć ddr3 tam z taktowaniem max 1600 MHz. Chodzi mi tylko o to czy nawet jak włoże kość 8 GB to czy będzie ona działać? Żeby sie nie okazało, że kupie i nie będzie mi w ogóle działać.

 

Ja tego nie napisałem ale skoro tak uważasz pisząc o jakiś “ramach” (czyżby o rowerowych czy rama margaryna?) i jeszcze te Twoje wcześniejsze pytania, to nie mam zamiaru twierdzić inaczej :wink:

Kto pyta  jest głupi przez 5 minut kto nie pyta jest głupi przez całe życie. Ja świetnie rozumiem ,że mogłeś nie zrozumieć jak procek o max tdp 125w działa na płycie głównej o max tdp 95w.  Tylko, że ja postarałem się wytłumaczyć co i jak a ty mnie po prostu starałeś się upokorzyć.

Ze specyfikacji i listy obsługiwanych pamięci wynika, że możesz zamontować na płycie maksymslnie kości 4GB. Płyta obsługuje do 8GB pamięci RAM.

Ok dzięki tego nie wyczytałem :slight_smile: