Ram... dopasować? ;/

Witam!

Ostatnio jako, że komputer mam sałby a dopiero nie dawno zaczołem się nim interesować i jestem totalnie zielony… tak więc chciałem dołożyć sobie 1 gb ramu bo mam tylko 256 mb, ale coś słyszałem, że nie prawidłowy dobór kości, może co najmniej spowodować stratre pieniędzy. I tu pojawia się problem, że w papierach nie ma nawet informacji na temat płyty głównej. Jedyne co wiem to proc. AMD Athlon[tm] XP 2600+ 2.08 GHz i karta graf. GeForce FX 5200. Może jest jakiś program mówiący nam coś o sprzęcie? xDD W każdym bądź razie, da się z tego coś wywnioskować ? ;/ Ahhh… ten 1 gb ram to : Apacer DDR2 1GB OEM 533MHz PC4200.

Everest

O.K ściągnołem :stuck_out_tongue:

Płyta główna : ASRock K7S8XE+

I tu wypisze właściwości fizyczne bo wydaje mi się, że to byłoby potrzebne :stuck_out_tongue:

Liczba gniazd procesora : 1

Liczba gniazd rozszerzeń : 5 PCI, 1 AGP

Liczba gniazd pamięci : 3 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną : Audio, LAN

Współczynnik postaci : ATX

Rozmiar płyty głównej : 190mm x 300mm

Mikroukład płyty głównej : SiS748

Jeśli potrzebne jeszcze jakieś informacje proszę mówić :stuck_out_tongue_winking_eye:

jeśli masz płytę główna z socket A to ona nie obsługuje DDR2 wiec tej pamięci nie włożysz tam najwyżej DDR 400MHz PC3200

Pamięć jest obecnie tania, jezeli nie zamierzasz w najblizszym czasie modernizować/zmieniać konfigu proponuję kupić dwie kostki 1 GB DDR 400 (333 są droższe) a tą 256 Mb opylić komuś, ten proc idzie z szyną 166 więc w biosie możesz dla memory ustawić również 166 będziesz miał synchroniczną pracę proca i ramu (optymalne rozwiazanie). Jeśli dysponujesz mniejszą kasą kup 1GB a obecną zostaw, przy twoim konfigu wystarczy.