RAM DUAL czy nie DUAL jak to jest?

Witam, mam pytanie czy pamięci aby pracowały w DUALU muszą być fabrycznie sparowane. Czy np: Kupuje 2x 1024 MB Kingston i będą działały w Dualu na płycie z Dualem? I czy to są 2 różne wersje RAM odrazu DUAL i nie DUAL? Jak rozpoznać?

nie muszą (musiały być na pierwszych płytach głównych które miały zewnętrzną chipsetową obsługę dual’a) w nowszych konstrukcjach nie muszą być sparowane, wystarczy włożyć 2 kości o tym samym rozmiarze.

jak zakupisz wersję pudełkowa pamięci (będzie na nich napisane DUAL) to możesz mieć 100% pewność że kości są z tej samej linii produkcyjnej :slight_smile:

powinny :wink: najczęściej do pracy w dualu kupuje się pamięci dedykowane do takiego działania aczkolwiek i bez tego powinny działać :slight_smile:

  1. Muszą być dokładnie takie same (timingi, częstotliwości, itd.)

  2. Muszą być wsadzone w te same sloty (są kolorowane co 2 slot na ten sam kolor, dlatego nie wsadza się ich koło siebie, tylko co 2 slot)

Reszty nie wiem, ale bodajże sam wykryje DUAL :slight_smile:

http://www.infoglob.pl/sklep/podzespoly/782777/23517/opis.html Czyli muszę kupić 2x tą RAM i będą działy w DUALU? Czy muszę kupić pamięci w pudełku DWUPAK…i to będzie dopiero prawdziwy Dual?

Czy jest jakaś różnica?

Jeśli są takie same to żadna. W dualu sprzedają poprostu, bo niektórzy wolą kupić 1 kość ramu 1GB, a drudzy 1Gb ale jako 2x512 w dualu :wink:

możesz, ale może nie akurat kingstona :-), pamiętaj tylko że twoja płytka jest na ddr-1.

:slight_smile: moja płytka to wogole obsluguje 1 slot ramu bo 2 inne sie popsuły :slight_smile: Wogóle nie planuje do tej płytki.