Ram i procesor (problem z synchronizacją)

Witam. Skasowano kilka moich tematów, ale sam jakoś doszedłem do takiego problemu: Podkręciłem core2 duo z mnoznika 266*7 na mnożnik 350*7 . W 3d marku 2006 procek zamiast dostac 1600 punktów to dostał prawie 2200. Wszystko super,ale tak naprawdę to ja chciałem podkręcic ram a nie procek. Zauważyłem taką rzecz: ram pracuje 2 razy fbs procesora. Czyli wtedy było 266*2 a teraz jest 350*2 czyli 700mhz. Zbliżam się do magicznej bariery 800mhz ALE wtedy musiałbym podkręcic procek do 400*7 czyli 2800mhz!! I niewiem czy on wytrzyma. Mam pamięc ram 800mhz a pracuje na 700mhz. Co mogę z tym problemem zrobic? Słyszałem że core 2 duo 1,86 można do 2,8ghz podkręcic ale w tych testach to pewnie mają lepsze wentylatory i radiator procesora. No i co zrobic żeby osiągnac to 800mhz? Dodam jeszcze że w biosie mam fsb ramu ustawione na najniższe czyli 700mhz, ale gdy daje wyższe to nic nie zmienia, ram pracuje tak samo i tylko komputer jest niestabilny. :frowning: Macie jakieś pomysły? (z wyjątkiem przenoszenia tego tematu do kosza)

Jak nie wytrzyma na tej szynie to na pewno ci się nie spali, co najwyżej zawiesi się komputer. Ciężko jest spalić procesor intela uwierz próbowałem spalić 3,2 Ghz i podłączyłem go bez radiatora zawiesił się komp i po chwili wyłączył, podwyższając mnożnik sprawiłem tyle że procek zaras po starcie osiągał 90stopni ale nic kompletnie się z nim nie działo także jeśli procesor się przegrzeje na pewno go nie uszkodzisz.

Spróbować możesz raczej mało ryzykujesz.

P.S. Na AMD już byś mógł upiec jajka na twardo :stuck_out_tongue:

Ale system przy 350*7 jest niestabilny i ustawiłem teraz 340. Ja niewiem ale to jakiś walnięty komputer. Wszystko w biosie przeszukałem i kilka poradników przeczytałem i nadal mam problem. Chciałbym bez żadnego podkręcania procka miec 800mhz pamięci a tu kurcze się nieda. Może znacie jakieś programy z poziomu windowsa do zmian takich skomplikowanych ustawień procesora i Ram?