Ram i procesor (problem z synchronizacją)

(Pacucman) #1

Witam. Skasowano kilka moich tematów, ale sam jakoś doszedłem do takiego problemu: Podkręciłem core2 duo z mnoznika 266*7 na mnożnik 350*7 . W 3d marku 2006 procek zamiast dostac 1600 punktów to dostał prawie 2200. Wszystko super,ale tak naprawdę to ja chciałem podkręcic ram a nie procek. Zauważyłem taką rzecz: ram pracuje 2 razy fbs procesora. Czyli wtedy było 266*2 a teraz jest 350*2 czyli 700mhz. Zbliżam się do magicznej bariery 800mhz ALE wtedy musiałbym podkręcic procek do 400*7 czyli 2800mhz!! I niewiem czy on wytrzyma. Mam pamięc ram 800mhz a pracuje na 700mhz. Co mogę z tym problemem zrobic? Słyszałem że core 2 duo 1,86 można do 2,8ghz podkręcic ale w tych testach to pewnie mają lepsze wentylatory i radiator procesora. No i co zrobic żeby osiągnac to 800mhz? Dodam jeszcze że w biosie mam fsb ramu ustawione na najniższe czyli 700mhz, ale gdy daje wyższe to nic nie zmienia, ram pracuje tak samo i tylko komputer jest niestabilny. :frowning: Macie jakieś pomysły? (z wyjątkiem przenoszenia tego tematu do kosza)

(PaPuX) #2

Jak nie wytrzyma na tej szynie to na pewno ci się nie spali, co najwyżej zawiesi się komputer. Ciężko jest spalić procesor intela uwierz próbowałem spalić 3,2 Ghz i podłączyłem go bez radiatora zawiesił się komp i po chwili wyłączył, podwyższając mnożnik sprawiłem tyle że procek zaras po starcie osiągał 90stopni ale nic kompletnie się z nim nie działo także jeśli procesor się przegrzeje na pewno go nie uszkodzisz.

Spróbować możesz raczej mało ryzykujesz.

P.S. Na AMD już byś mógł upiec jajka na twardo :stuck_out_tongue:

(Pacucman) #3

Ale system przy 350*7 jest niestabilny i ustawiłem teraz 340. Ja niewiem ale to jakiś walnięty komputer. Wszystko w biosie przeszukałem i kilka poradników przeczytałem i nadal mam problem. Chciałbym bez żadnego podkręcania procka miec 800mhz pamięci a tu kurcze się nieda. Może znacie jakieś programy z poziomu windowsa do zmian takich skomplikowanych ustawień procesora i Ram?