RAM - jak sprawdzić częstotliwość, w które gniazda podpiąć

Pamięci pracują z prędkością 820MHz.

A dzielnik masz 1:1,5 (2:3) Gdybyś wiedział jak zmienić na 1:2 to byś miał 1100MHz.

Stabilnie?

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=112438 (na dole o AMD) - luknij

Czy stabilne nie musisz sam sprawdzić. Poczytaj i będziesz wiedzieć co zrobić :wink:

viewtopic.php?f=19&t=209159&start=0&st=0&sk=t&sd=a - w tym temacie ktos pisal, ze wystarczy pomnozyc ta czestotliwosc z CPU-Z x2.

Wiec w moim przypadku

414x2 = 828?

dokładnie tak…

sk91 , u AMD-ków nie ma opcji ustawiania dzielników tak jak u ciebie (1:1) itd. Może ja mu pomogę, w końcu jestem AMD-owcem :stuck_out_tongue:

kremuwa, zmniejsz mnożnik HT do x3(600Mhz), ustaw ramy na 800, zwiększ na nich napięcie na początek do 2,1 i daj timingi na 4-4-4-15, powinno pójść. Jak nie, to Clear CMOS, jak wiesz o co chodzi :stuck_out_tongue: . Oczywiście FSB do oporu.

To już dawno zrobiłem ;/ - nawet na 2,3 V nie poszło, ale to chyba nie jest wina RAMu tylko Windy, która wyrzuca kontakt, że plik Windows/System32/Config (czy coś takiego) jest usunięty bądź uszkodzony - po zmianie na 667 wraca do normy. Może spróbuję ruszyć na Viście, chociaż na razie mam z nią problemy - zaraz po starcie kompa włącza się XP, nie ma systemu do wyboru, tak jak po instalacji Visty ;/. Nie za bardzo za nią przepadam, dlatego o tym jeszcze nie pisałem, ale Vista przydałaby się, żeby sprawdzić, czy na niej ruszy - mam zainstalowaną, tylko nie da się jej wybrać, bo się automatycznie XP włącza.

Pokombinuj z plikiem boot, pewnie vista nie dopisała w nim linijki odpowiadającej za jej uruchamianie.

Przeinstalowałem Vistę (nic tam waznego nie było) i da się włączyć XP lub nią. Jednak po zwiększeniu na memclock 800 jeszcze przed wyborem systemu pokazuje się podobny błąd :(. Kurcze, co ja za pamięć kupiłem?

Czyli jednak to wina pamięci. Sprawdź i podaj dokładne oznaczenie kodowe z pudełka. Wtedy dojdziemy na jakich to kościach (bo mikrony to to nie są…).

Chodzi o P/N? Jeśli tak, to 75ICMD0221

A-data na micronach ma takie oznaczenia: ADQVD1A16.

Oznaczenia podobne nie znajdują się na pudełku, tylko na pamięciach. Dokładne oznaczenia:

AD2800E002GOU

W dniu 20.04.2008 , o godzinie 13:09 został dopisany post przez kremuwa

A po lekkim odklejeniu radiatora, na tych czarnych czipach (czy co to tam jest) nie ma chyba nazwy (Micron itd.) tylko pisze:

AD20908A8A-25DG

20812

To ja nie mam pojęcia, na jakich to układach zostało zbudowane :stuck_out_tongue: . Miałem gdzieś rozpiskę w necie, na jakich kościach są robione a-daty, ale nie mogę niestety jej znaleźć :? . Jak znajdę to dam znać

i jak? Poszukiwania bezowocne?

jeśli pisze coś w stylu to co w moim avatarze to jest na micronach… zobacz czy logo jest to samo i czy nie ma napisanego czegoś (elpida, promos, hynix, nanya czy inne)

AD20908A8A-25DG

20812

  • to pisze, a loga tam nie widze

post-126002-1205792395_thumb.jpg

masz takie coś ale bez loga a-data?

EDIT:

czy może masz takie:

adataia6.jpg

?

w każdym razie w A-Data Vitesta Extreme montują:

micron D9GCT

albo micron D9GMH

albo promos które i tak wyciągają ~1100mhz…

No to pisze na nich przecież A-data Vitesta Extreme Edition (na radiatorach… ale ja może to przez systemy, które nie obsługują podkręconych 4 gigów poprawnie… albo… albo ten zestaw 2x2GB nie jest tak dobry jak 2x1GB… Vitesta EE?

Pisze coś takiego jak na drugim zdjęciu tylko zamiast 20807 jest 20812.

znalazłem w internecie takie coś

MIQVD1A16 -> Micron

ADQVD1A16 -> relabeled Micron

ADQVE1A16 -> Promos, Elpida

EDIT:

możesz to sprawdzić w CPU-Z w zakładce SPD i Part Number