Ram jaki mam kupic?

witam…ostatnio zaczalem grac sobie w gre world of warcraft;).ale mam za malo ramu ( 256 ) i troche mi tnie.juz dawno chcialem sobie kupic ale nie wiem jaki?nie znam sie na komputerach az tak.czy kazdy ram jest do innego komputera?czy jak kupie jhakis ram np 1gb to czy on bedzie pasowal…prosze pomuzcie mi znales dla mnie odpowiedni ram…czekam na odp…pozdrawiam

Podaj płytę główną. Jaką masz teraz tą pamięć, ile masz kasy? Podaj też zasilacz (marka, moc).

najpierw musisz się dowiedzieć czy masz ddr-ram czy ddr-ram. później będzie można ci pomóc. jeśli się aż tak nie znasz na kompie to powiedz ile lat masz juz komputer??

sprawdze zaraz jak mi sie uda;p.komputer mam z 3 lata

plyta glowna: ID płyty głównej 62-P130-001368-00101111-040201-VIA$K7VT6130_K7VT4A+ BIOS P1.30

plyta glowna:Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A+

(nie wiem o to znaczy ale jest jakies ddr ) Typ magistrali DDR SDRAM

i tu chyba ram : Liczba gniazd pamięci 2 DDR DIMM (wiem ze razem jest 256)

aha ale nie wiem jak sprawdzic zasilacz

ps.tutaj jeszcze cos o ramie : Nazwa modułu Nanya M2U25664DS88B5G-5T Typ pamięci DDR SDRAM Rozmiar modułu 256 MB (1 rank, 4 banks)

Odkręc boczą część obudowy i przepisz wszystko z nalepki na zasilaczu.

Ile masz kasy na ram?

na zasilaczyu jest nalepka a na niej napisane

AC .voltage…current…frequency

INPUT .23o0v115v… …7a/4a…50-60hz

DC .oragne…red…yellow.white…blue.purpule.green

Output…+3.3v…+5v…+12v…-5v…-12v…5vsb…P/G

…28a…25a…12a…0.5a…0.5a…2.0a…OK

mam z 300-400zl

ps.graffix odp :stuck_out_tongue_winking_eye:

Złączono Posta : 14.08.2007 (Wto) 18:34

ej graffix jak bedziesz i bedziesz mogl to odpisz bymbyl ci bardzo wdzieczny;]

Nic więcej nie pisze na na zasilaczu?

  • Supports DDR400/333/266

  • DIMM slots: 2

  • Max. capacity: 2G

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7VT4A%2B

Goodram 400 MHz, 1GB więcej bym nie pakował ~160 zł, i jak nic nie pisze na zasilaczu Amacrox AX450-PNF, lub HuntKey HK-350AP.

Nie lepiej Fortrona lub Delte? Tańsze, a też wystarczy.

wystarczy w zupełności.

Marka tego zasilacza to Ultra-Media

a Model to : ATX-300W-PIV

Lepiej zmienić, jakość tego zasilacza jest b. niska.

Zmień na Fortrona lub Delte z allegro.pl.

ale na tym zasilaczu bym udzwignal np.512 ranu jeszcez??

…jak da rade kupic ram bez zadnej wyniamy moze mi ktos konkretnie naposac jaki…bardzo bym prosil…czekam…

Takie zasilacze to loteria, może być tak, włączasz jutro kompa i zamiast ramu zmieniasz całego kompa bo się spali lub płytę i np grafę, lub kupisz ram pochodzi tydzień, miesiąc, 3, rok i się spali, lub będzie działał bez awarii. Na markowych zasilaczach ryzyko spada, jak Frotron/Delta się pali to trzeba mieć pecha żeby padło jeszcze coś innego.

dzieki wielki za opinie…przyda sie…ale czy moge kupic??moze mi ktos napisac jaki

Kup Fortrona lub Delte. Koszt ~50zł, a nie ryzykujesz spalenia całego kompa.

a jakbym kupic np delte…to mozesz mi napisac jak ram wtedy kupic??