RAM: jakiej pojemności kości kupić?

Posiadam RAM Kingston KHX1600C9D3K2 dwie kości po dwa gigabajty. Mam plyte asus m4a79xtd evo.

Teraz mam zamiar dodać jeszcze pare giga i tu mam kilka pytań:

Czy dodawać znowu dwie kości po 2 giga czy moze od razu dwie po 4 giga? Czy bedzie z tym jakis problem. I jak się ma to do wydajności?

Mam zamiar kupic kosci tego samego producenta i typu.

Dzięki :slight_smile:

Płyta obsłuży do 16GB, jeśli i system obsłuży więcej niż 4GB i masz środki i chcesz mieć jeszcze dłuższy czas komputer to bierz 2x4.

Jeśli komputer katujesz ostro - dużo zadań jednocześnie, wirtualizacja, gry, dużo usług w tle, to różnice wydajności pomiędzy 8 a 12GB zauważysz kiedy zapełniasz 7GB RAM. Niestety nie wiem jak wygląda sprawa z DC - ale myślę że jeśli włoży się parami 4+2/4+2GB to zadziała.

Cenowo różnicy wielkiej nie ma, więc moge dorzucić parę groszy i mieć dwa razy 4 giga :slight_smile:

No właśnie czy DC bedzie wtedy działać? Ktoś wie?

Dzięki ra-v

Jeśli nie będziesz korzystał z gier i programów do grafiki czy innych obliczeń potrzebujących szybkiego RAMu to nawet nie ma chyba sensu zastanawiać się czy DC będzie działało czy nie, w normalnym użytkowaniu nie ma widocznej różnicy.

Znalazłem cos jak by odpowiedz na moje pytanie tutaj więc może się komuś przyda na przyszłość.

Dzięki ra-v