RAM - Kilka pytań i problem z MHz

Witam,

Mam pewien problem z RAM’em, chciałbym dokupić 1GB, żeby nic się nie gryzło. Ściągnąłem 2 programy do sprawdzenia dokładnych parametrów i tu zaczyna się problem. W jednym pisze 2x512MB 533MHz (Everest), a w drugim 2x512MB 133MHz (AIDA32). Rozebrałem komputer, żeby sprawdzić w bebechach i tam pisze coś takiego: “DDR2 512MB UNB PC4300 AM1” o MHz nic. Komputer był składany 2 lata temu. Jak mogę sprawdzić ilość MHz, które będą poprawne na bank? I mam 2 pytanie, jest jakaś różnica jeśli kupię 2x512MB lub 1GB? Oraz czy musi być ta sama firma? Za pomoc będę bardzo wdzięczny, bo wielkim specem w tych sprawach niestety nie jestem :-).

najprawdopodobniej Twoja pamięć ma częstotliwość 533 Mhz ale dla pewności podaj model płyty głównej.

jeśli 2x512 Mb będą działać w dual channel to będą odrobinę wydajniejsze, ale Twoja płyta główna musi obsługiwać dual, doczytaj w instrukcji.

Żeby mieć 100% pewności,że nie będą się gryźć to tak.

Sc0rpion

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

PC4300 = 533 Mhz , dzielisz wartość 4300 przez 8 i masz :slight_smile: Co do firmy, to najlepiej aby pamięci w dual channel posiadały te same timingi, wielkości i częstotliwości.

Tutaj jest screen jak to wygląda w Everst’cie. Mam ostatnią prośbę, jaką polecilibyście mi kostkę, żeby była wydajna i ładnie współpracowała z aktualnym sprzętem?

P.S: Przepraszam za kłopot, zmieniłem już nazwę tematu.