RAM - laptop

Witam,

chciałbym dokupić RAM do mojego laptopa i teraz mam pytanie.

Gdzie mogę sprawdzić ile RAM’u obsługuje mój laptop  ( i ile na slot - ma ich 2 )?

 

A dodatkowo, czy powie mi ktoś jaki to jest rodzaj RAM’u? (jaki RAM mam szukać na allegro etc. żeby był kompatybilny) 

IMG0412_1.jpg

Poszukaj w sieci, skoro tu nie podałeś,  specyfikację dla Twojego modelu laptopa. Tam się dowiesz.

Pamięć na fotce to: 1GB  PC2-6400 CL6 DDR2-800  SODIMM. 

Specyfikacja

http://support.hp.com/pl-pl/product/HP-Pavilion-dv5-Entertainment-Notebook-PC-series/3744212/model/3885145/document/c01783100/

 

Czy tylko ten RAM bedzie pasowal? komputer ma okolo 5 lat, grafika taka jak widac + jesli cos to dysk do wymiany, a 4gb tej kosci RAM kosztuje 370pln +, wiec to troche jest, jest moze hmm… jakis zamiennik? 

Takie są ceny pamięci, nie ma czegoś takiego jak zamiennik, może być tylko innego producenta będzie się trochę różnił ceną ale i tak musi “swoje” kosztować.

Po co Ci dodatkowo 4 GB pamięci RAM?

Do czego używasz komputera, jaki masz zainstalowany system? Wygląda, że Windows Vista Home Premium 32 bit a ten nie obsłuży więcej niż około 3,25GB pamięci RAM.

Podaj dokładną specyfikację komputera (ile i w jakich modułach masz obecnie zamontowaną pamięć RAM) - uruchom program Speccy  poczekaj aż przeanalizuje komputer, następnie z menu Plik tego programu wybierz " Opublikuj zrzut" -> " Skopiuj do schowka" i wklej tu, na Forum zawartość schowka.