RAM odwrotnie

Aż się boję pisać bo już słyszę rozlegające się śmiechy :glupek2: . Otóż odwrotnie włożyłem RAM (nie wiem jak mi się to udało), poczułem swąd i szybko wyłączyłem kompa. Jak naprawiłem błąd to już nie chciał wstać a dioda HDD ciągle się świeci. Wiatraki chodzą. Co mogło paść i jak to sprawdzić?

pewnie ram się zjarał :stuck_out_tongue: może też płyta ?

najprościej przełożyć ram do innego kompa i sprawdzić :stuck_out_tongue:

lub do tej płyty wsadzić dobry ram aby wyklyczyć uszkodzenie płyty :stuck_out_tongue:

EDIT

Usunięto treści naruszające regulamin.

Sdar

Przypominam wszystkim o kilku punktach regulaminu:

Wszystkie OTy -> KOSZ. Kolejne wyśmiewania będa odpowiednio “nagradzane”

Czy komputer wydaje jakieś piski? Sprawdz też zasilacz, to może też być jego wina

głuchy jak pień. słychać tylko szum wiatraków.nie mam jak sprawdzić pamięci bo są to sdram a w tym kompie ddr

kumpel na studiach także tak zrobił :mrgreen: podziwiam osobiście :stuck_out_tongue:

poszła mu płyta i ram :frowning: a że miał gwarancje to została ona uznana przez serwis i wymieli mu na nówke :slight_smile:

a tak swoją droga to zapytam jak to zrobiłeś?? przecież “dołek” na ramie nie jest dokładnie na środku ?? :mrgreen:

sam się zastanawiam. Czułem że ciężko wchodzi. Nie zastanowiło mnie to , chociaż robiłem to tyle razy i zawsze sprawdzałem którą stroną. sprawdzę dzisiaj wszystko u kumpla.

Miałem to samo…parę lat temu.

Spaliłeś płytę. :cry:

Sprawdziłem pamiątki (wszystkie całe :lol: )a na płycie poszły kondensatory. mam nadzieje ze wymiana na nowe przyniesie rezultat.