Ram pod xeon e5450

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy warto zakupić 2x4gb tego ram za 50zł - > klik
Mam zamiar złożyć komputer do normalnego użytku i FIFY 18. Na razie mam jedynie procesor xeon e5450.

Ile zamierzasz na to wydać?


Masz, komplet, swojego procka wsadź zamiast tego co tam jest, legalny system, gwarancja i solidne bebechy, dołóż tylko grafikę i masz niezłą stację.

No i z tego co widzę płyta jest dwuprocesorowa, możesz zatem potem dodać 2-gie chłodzenie i 2-gi procesor, do tego jednak potrzeba Windowsa minimum w wersji PRO, niższe nie wspierają wielu procesorów.

Aha, upewnij się że płyta na pewno wspiera ten procesor, socket się zgadza ale bywa różnie, jak nie możesz poszukać HP XW6600, też dwuprocesorowa stacja robocza - ta bankowo wspiera ten procek bo miałem tego potworka z 2xE5450 i 8x2GB DDR2 ECC.

Wydawanie 400zł na płytę główną i ram raczej mija się z moim celem. Dysk, obudowę, chłodzenie mam przygotowane ze starego zestawu. Bardziej mnie interesuje czy ten ram będzie pasował pod każdą płytę główną ?

ECC czyli nie będzie działać z płytą która ECC nie wspiera.
Warto dodać że kości 2GB DDR2 ECC są po 15 zeta a do płyt pod dwa Xeony można ich napchać po osiem.
Pomyśl teraz co ci taniej wyjdzie i prościej, kupić za grosze solidnego gotowca dokładając conieco za grosze czy pierdaczyć się z gównem?

Nie wiem po co miałbym mieć 1 Xeon jak nawet dobrze nie wykorzystam potencjału tego 1. Tak jak mówiłem w tym przypadku wydam 400 zł na ram DDR2 i płytę główną co jest raczej słabym interesem.

Wydać chce nie mniej niż potrzeba ale nie więcej niż to konieczne.

Głównie nurtuje mnie teraz czy łatwiej będzie znaleźć 4x2gb DDR 2 i płytę do tego czy 2x4gb DDR 3 i płytę, oraz jak będą się miały ceny i wydajność

https://allegro.pl/listing?string=płyta%20główna%20socket%20771&description=1&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-2-1003

Jesteś pewien że tak tanio wyjdzie jak sądzisz?

A tak, zapomniałem dodać, że jest przerobiony pod socket 775

To szukaj płyty na której ruszy.
Z tego co wiem nie na każdej.