RAM - problem

Witam

Posiadam 1gb goodramu vr667d264l5/1g (z naklejki) i postanowilem dokupic sobie jescze 2gb.

Ramy ktore kupilem posiadają 800 mhz (gr800264l6/2g) z tej samej firmy. Sprzedawca zareczał ze owe ramy beda w 100% wspołpracowac z moimi, ze spowolnią sie odpowiednio do moich (nawet mu pokazalem moje).

Wracam dzis ze sklepu odpalam kompa z dodatkowymi ramami i sie zawiesza na samym początku. Kupione ramy działaja gdyz, bez mojej kosci chodzą bez zarzutów. I tu pojawia sie moje pytanie, czy sprzedawca dobral zle ramy do moich i dlatego nie współpracują ? Czy moze trzeba cos pozmieniac w biosie zeby 667 pracowaly razem z 800?

Prosze o odpowiedz i wyrozumiałosc

może to być od tego, że twój zasilacz nie wyrabia, co jest mało prawdopodobne… chyba źle dobrałes ramy, bo zaleca się ,żeby wszystkie były tej samej firmy tego samego taktowania (czyli ze np. 2 x 2gb 800mhz) a ty masz jedne 667, a drugie 800mhz. W tym tkwi problem. W biosie tego raczej nie przestawisz… poprostu musisz wyjąć stare kości ramu i odstawić gdzieś, albo sprzedać…

Te ramy są z tej samej firmy, szperałem troche w google i z tego co przeczytalem wynika ze 800 rzeczywiscie spowalniają do ramu włozonego w 1szy bank pamieci i razem współpracują (w moim przypadku 667). Mój zasilacz z pewnoscia daje rade, jutro pojade do sklepu spróbuje wymienic na kompatybilne z moimi albo cos, chociaz powinny dzialac razem ;/

Podaj parametry inaczej nie da się pomóc.