Ram procek płyta gł sprawne. A komputer nadal nie wstaje

Witam mam problem otoz moj komputer nie wstawał znaczy uruchamiał wiatraki. Dokladnie to bylo tak po wciśnięciu przycisku power wiatraki uruchamialy sie na full obrotów i zwalniały i tak w kolo i nic wiecej obraz czarny… wyslalem ram procek i plyte glowna na serwis okazalo sie ze te 3 podzespoły sa sprawne:|

W czym tkwi problem ??? zasilacz ?

Podaj jaki masz zasilacz.

Problem tkwi gł w tym że nie podałeś co padło, na co zostało wymienione, jakie masz części, na podstawie tego postu mogę powiedzieć że winna była burza słoneczna.

Nic nie zostalo wymienione… bo serwis podal ze ram procek i plyta sa sprawne. Zasilacza i grafiki nie wysylalem…

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

  1. Pamięć DDR III 2GB 1333MHz CL9 Goodram

  2. Procesor AMD Athlon II X2 245 /2.9GHz, AM3/

zasilacz mode com 400W MC

grafika gts250

Na forum powiedziano mi ze to procesor graficzny plyty głównej… ale serwis mowi ze on sprawny jest…

No to Ci źle powiedziano, bo ta płyta główna nie ma procesora graficznego (zintegrowanej grafiki). Jeśli jesteś w stanie to pożycz od kogoś kartę graficzną i sprawdź rezultaty w trybie awaryjnym , jeśli zadziała - walnięta grafika.

Możesz jeszcze pożyczyć od znajomego zasilacz, ale oryginalny (Twój akurat jest oryginalny) o podobnej mocy.

Jeśli nie masz takiej możliwości - wyślij im zasilacz oraz grafikę, sprawdź co powiedzą, sam jestem ciekaw :wink:

jestem w stanie załatwić sobie zasilacz mode com atx z tym ze o mocy 350W. Pytanie czy on sie nie spali jak podepnę go do mich podzespołów chce tylko sprawdzić czy wyświetli sie ekran biosu… wytrzyma ten zasilacz te 2 min ?

Jesli wyświetli sie ekran biosu to od razu kupie nowy zasilacz…

Tak, zasilacz to przetrzyma, pod warunkiem, że nie jest to Modecom Feel - jest on zaliczany również do zasilaczy nieoryginalnych, a podpinając go ryzykujesz utratę również innych podzespołów.

Pozdrawiam!

Niestety… to Feel. Co radzicie… co moze dawac takie efekty… zasilacz czy grafika. opisze to dokladnie naciskam przycisk power dysk karta graficzna itp startuja… z tym ze wiatraki dzialaja na max obrotach potem po 1sec spadaja do 30% obrotów i znowu na max i tak w kolo…

Wygląda mi to na zasilacz… Byłbym nawet pewien.

Wydaje mi się, że wymiana zasiłki będzie najrozsądniejsza. Zasilacz jest stary i nie jest nowy technologicznie. Jak będziesz wymieniał jakieś części i tak, i tak będziesz musiał w niego zainwestować, więc nic na tym nie stracisz. Podaj budżet jaki masz na ten cel, oczywiście jeśli się zgadzasz.

Czy to zasilacz czy grafa to najprościej sprawdzisz wyjmując grafikę z pci-e, jak zapiszczy głośnik płyty gł to graf może być winna, może to też wina zwarcia przez obudowę, to na czas sprawdzania wyjmij części i postaw płytę np na gąbce.

Na zasilke mam 200zł (juz kilka miesięcy temu mialem zmienic zasilacz) Jesli mogł bym prosić o to zeby zasilacz byl dostępny w sklepie http://www.bitcomputer.pl/ bardzo zależy mi na czasie… poniewaz nie mam na czym pracować

Grafika raczej nie nawaliła ponieważ ma jakies miesiąc a zasilacz (mode com 400W MC) ma juz okolo 3 lat :stuck_out_tongue:

Bardzo prosze o linka ze sklepu wyżej wymienionego z góry dziękuję

Dodam ze chciał bym zasilacz miedzy 450W a 500W

Co myślicie o tym http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=8716 ??

Dodane 24.02.2010 (Śr) 11:35

Nikt nie jest w stanie mi pomoc ?

Tak, ten zasilacz będzie bardzo dobry - nada się również do dalszej rozbudowy.

Po wymianie napisz co i jak :wink:

Witam ponownie :slight_smile: Wszystko połączone i chodzi :slight_smile: tylko gryzie mnie jedno na płycie głównej mam wejście na dodatkowe zasilanie na 8 pinów (w starej płycie było standardowo 4) i tu mam problem ponieważ nie wiem czy jak mam podłączone tylko te 4 piny to nic sie nie stanie ? ponieważ zasilacz ma tylko 4 pianową wtyczkę.

Drugi problem. Karta graficzna ma dwa wejścia (od dzielne) 6pinowe czyli 2x6 pin z zasilacza połączyłem do karty graficznej wtyczkę 6 pinowa o nazwie PCI E drugie wejście połączyłem adapterem(dołączonym do karty graficznej) który z 4 pinów robi mi 6 pinów. czy takie połączenie jest dobre ?

taka przejściówka była dostarczona z karta graficzna http://www.allegro.pl/item929630813_roz … n_vga.html

Witam :slight_smile:

Jeśli wszystko chodzi, to nic się nie stanie. Pierwsze 4-piny odpowiadają za całe zasilanie, natomiast reszta jest po to, żeby bardziej rozłożyć energię (co daje stabilniejszą pracę). Niestety, tutaj mogę się mylić. Jak coś nagmatwałem to mnie poprawcie :wink:

Właśnie po to jest przejściówka. Większość zasilaczy ma jedną wtyczkę 6-pin, dlatego dołączane są przejściówki, żeby nie było problemów.

Pozdrawiam!

Dziękuje serdecznie :slight_smile: Uspokoiłeś mnie. Czyli jak bym chciał np kręcić procek to muszę kupić przejściowe na 8 pinów ? Jak na razie nie mam nic zamiaru kręcić ani dokupować jakiś pod zespołów.

Raczej sie nie mylisz bo jak pytałem w sklepie w którym kupowałem zasilacz facet mówił ze 4 pin wystarcza do standardowych mocy dopiero 8 pinów będzie mi potrzebne jak bym chciał podkręcać procesor itp :slight_smile: Dla pewności wolałem zapytać

Jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile:

Tak, tak mi się wydaje. Zasilanie może być trochę za słabe na 4-piny, żeby stabilnie podkręcić procesor.

No to może jeszcze nie jest najgorzej z moją pamięcią :smiley:

Nie ma sprawy :slight_smile:

Pozdrawiam!

Jest problem… otoż kilka razy na nowym zasilaczu po wciśnięciu power nic nie wyświetla sie na monitorze mimo ze wszystkie wiatraki działają normalnie itp… od czego to może być ?

Podłączyłeś dodatkowe zasilanie do grafiki?

Obydwa wejścia sa połączone. nie dzieje sie tak za każdym razem tylko około raz na 10 wyłączeń

I dodam ze zawsze wtedy system chce sie uruchamiać w trybie awaryjnym. Ja daje zeby wstał normalnie i działa