RAM resetuje komputer?

(Poczoy Lolplayer) #1

Witam! !!

Mam problem mój komputer się resetuje gdy dołożyłem troche ramu (1x512) , gdy wykładam ten ram z płyty , wszystko jest w porządku :o działa git ...

A jak włożę nie wiem co jest grane ... Komputer resetuje się gry ładuje się Windows XP , awaryjnie nie da się wejść ...

Konfiguracja:

Nazwa płyty głównej: Hewlett-Packard HP d330 uT(DF391T)

Procesor: Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

RAM: DDR1 , 3x512 (chciałem dołożyć jeszcze 512 żeby było 2GB ale ten ram coś robi z kompem i nie wiem co :?: )

Zasilacz COMPAQ DPS240EB 240W (jeśli to wina zasilacza mam już kupiony nowy :smiley: http://allegro.pl/profesjonalny-fortron ... 94039.html , leży już w pudełku bo przyszedł ... :stuck_out_tongue: )

W innym komputerze ram chodzi (sprawdzałem na starszym kompie z płytą

ASROCS , Intel Pentium 4 ...)

No nie wiem co się dzieje płyta max powina pociągnąć 4GB , tak czytałem ...

POMOŻECIE ? [-o<

Z góry dzięki za odpowiedz =D

Poczoy

(krejzol123) #2

No to najwidoczniej jest uszkodzona pamięć skoro tylko na tej nie chodzi ta 512 jest napewno tych samych parametrów co pozostałe ?

(mrFreeze) #3

Może kostka niekompatybilna z płytą główną najlepiej wywal cały ram i zobacz tylko na tej kości jaki efekt.

(Poczoy Lolplayer) #4

Ja myśle że to wina parametrów te co mam włożone mają po :

ChomikImage.aspx?e=Pyo-1DiBh4Z7KbzLBbM96iLFCXygwAL_tn3FeeFAGC-mHVtn077ldfLBSEhQXF13SPxjHBmLc3FFcqyVEdcL1Nwrqybqjvz8J8OP6irE8YM&pv=2

ChomikImage.aspx?e=Y1RL_uLhXRlWsn80YcwJ94t2bS1xN2ZXpTWbUc0Vkr4uF-L0tCwyvrpABLH0FxVrwEuNKTNVkoLqNGSqc4u5Wiz96rdXdFju_Pnzcj9Ap4E&pv=2

ChomikImage.aspx?e=7jpVL23hXgbBvZdxiTKmog4MhTyoiDlU7_LYoIq8GjYpX_BPZVLQRnXWJS7vAFU_hcvZ5vJE0Y139XxBjZgT5JHwLtliOb2oO-jZ6MedoBU&pv=2

a kupiona :

http://allegro.pl/kingston-512mb-400mhz ... 13006.html (400MHz) :?

Ale zobaczę jeszcze :

"najlepiej wywal cały ram i zobacz tylko na tej kości jaki efekt."

Co o tym myślicie :?:

(ADR1991) #5

Będziesz wiedzieć czy pamięć jest sprawna i czy współgra z płytą główną.

Obrazki nie działają.

(Poczoy Lolplayer) #6

teraz działają zerknij ... :smiley:

(ADR1991) #7

Teoretycznie powinno działać. W praktyce zaleca się stosowanie takich samych modułów pamięci.

(Kwasek0) #8

Podaj Częstotliwości tych pamięci, rozmiar i typ (ddr, sdddr, ddr2 itp.). Jeśli bios nie piszczy to jest złe ułożenie. Jeśli piszczy to możliwe że któraś pamięć poszła.

Edit: jeśli piszczy to też mogło coś innego pójść albo biosem się bawiłeś i CMOS jest powalony. Zależy jaka to mobo i ile piszczy.

(eddie71) #9

Porzuciłeś temat:

komputer-sie-resetuje-dolozeniu-pamieci-ram-t539236.html#p3371648

Tak jak Ci radziłem wyjmij wszystkie pamięci i włóż tylko tę ostatnio kupioną.

Będziesz wiedział czy pamięci się nie gryzą ze sobą.

(Kwasek0) #10

Mówie wam że ma różne częstotliwości i przy okazji źle ułożone (ramu nie możesz wsadzić ot tak.).

(Michal Kolatek) #11

Mogłes tego Fortrona nie kupować one były faje jakieś 5-7 lat temu, obecnie bym ich nie kupił aż dziwne że jeszcze je mają.

Czytaj to:

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html

Ale na początek możesz spróbować podnieść napięcie o ile się da na tej płycie takie płyty zwykle nie mają żadnej możliwości ustawienia, lub zamiana ramu miejscami.

A obrazki dalej nie działają...

(Poczoy Lolplayer) #12

Zrobiłem tak jak napisaliście ...

Wyjąłem wszystkie ramy , i wsadziłem ten jeden do pierwszego slotu - Działa :smiley:

Potem wsadziłem resztę - DZIAŁA jest 2 GB ramu ... :stuck_out_tongue:

Myślę że to przekładanie pomogło ... co o tym myślicie ? :?:

(Kwasek0) #13

To tak jak mówiłem, wolniejszy ram miałeś na miejscu 1 a szybszy na drugim, dlatego się gryzło.

(Poczoy Lolplayer) #14

Gryzie mnie jeszcze jedna sprawa teraz gry się włanacza komputer to po ładowaniu windosa jek by sie wyłączał monitor (ale znów się włącza i jest wszytko git , wyświetla się ZAPRASZAMY no i dalej) ....

A następnym problemem jest to że z 1 minute nie moge nic zrobić na komputerze (ruszać myszką moge otwierać też Mój komputer i foldery) , a na pasku ejst klepsydra .... dopiero gdzieś po minucie moge wejść w przeglądarke (chociaż klikam na nią to się nie otwiera , dopiero po tej minujcie się otwiera) ...

Tak to więcej błędów nie zauważyłem ....

Co myślicie o tych dwóch ? :roll: (myślę że to wytłumaczyłem dobrze :smiley: )

(KamWi) #15

Napisz w dziale Bezpieczeństwo, ale najpierw przeczytaj: Analiza i dezynfekcja - zestaw narzędzi nieingerencyjnych

(Poczoy Lolplayer) #16

spoko dzięki ... :smiley:

(Michal Kolatek) #17

Spróbuj wyłączenia pliku wymiany.