RAM tylko dla AMD (AMD Only)?

Witam!

Natknąłem się otóż na pamięć AMD Only, dokładnie DDR2 800MHz, pojemność 1 kości - 4GB. O co dokładnie z tym chodzi? Widziałem wiele płyt pod podstawkę Intela które posiadają tylko 2 sloty a obsługują “do 8 GB pamięci ram DDR2”, a kości DDR2 4GB najczęściej widuję z napisem “AMD only”. To znaczy że jak podłącze sobie do płyty z Intelem to system nie wystartuje czy coś?

 

Przy okazji co się stanie jak podłączymy np. o 0,5GB więcej niżeli producent wypisuje? Testował ktoś?

 

Dokładnie pamięć znalazłem TU

Słowem kluczowym jest pewnie REG ECC (pamięć stosowana najczęściej w serwerach).

Teoretyczne  ta pamięć jest w kategori Desktop. To znaczy że procesory AMD (do desktopu) mają wbudowany kontroler z obsługą pamięci ECC?

Jakaś bujda na kołach. Pamięć ram (szczególnie ta starsza) nie jest przypisana do podzespołów danego producenta i jeśli parametry są zgodne z tymi zalecanymi to nie powinno być żadnych komplikacji.

 

Co do zainstalowania większej liczby pamięci. Jest wiele możliwości: Dana kość może w ogóle nie zostać wykryta, może być ograniczona o daną pojemność, ograniczyć osiągi wszystkich pamięci i sama zostać nie wykryta lub po prostu spowodować że będą problemy z zakończeniem testu POST. Tak czy inaczej nie ma sensu sprawdzać ponieważ mija się to z celem.

A ja znalazłem takie coś -> http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2483971/amd-ddr2.html

I niektórym faktycznie na płytach z Intelem RAM “Amd only” nie działa. 

Z tego co znalazł hindus wynika że różnie to bywa. A w kwestii dodatkowego ramu ( MacGregor ) - nie mija się gdy mamy jeszcze inne kości, sprzęt, czas i chęci, a nóż się uda? Ale jakby kupować “bo może się uda” nie posiadając dodatkowych części to masz rację.

 

Myślicie że warto kupować ten ram?

Na podanym przez ciebie linku nie piszę nic o kłopotach z tym związanych a tym bardziej nie nalazłem żadnej informacji (nie czytałem zbytnio dokładnie całego opisu) że jest to pamięć tylko pod procesory chipsety AMD. Jeśli ktoś chce się pobawić i ryzykować to owszem. Ja jednak przy takich pytaniach wychodzę z założenie że ktoś myśli nad kupnem pamięci.

Memory Capacity: -> 4G 800MHz AMD <-

 

A na tej to już większość to AMD

W takim razie nie polecam kupować tego pod płyty intela. Szkoda ew. nerwów i pieniędzy,

 

Trochę taniej  niż na alie. Ale to i tak 4GB ddr2 w cenie 8GB ddr3. 

 

 

Ech ddr2 specjalnie dla intela ;( , irytujące gdy płyta główna ma 4 sloty ram i max 8GB ale tylko w układzie 2x4GB ;]