RAM - uszkodzenie

Witam, przed chwilą podczas wypakowywania ogromnego pliku wyskoczył mi błąd, że pamięć nie może być READ, od razu wiedziałem, że chodzi o RAM, mam 1 kość 2 GB, wiem, że mało ale to mi wystarcza, plik, który wypakowywałem miał, aż 70 GB wypakowało się około 50% i wyskoczył błąd, obecnie czekam na zakończenie się testu przez MemTest, jak myślicie, uszkodzenie pamięci, czy zwykłe przeładowanie?
EDIT: Oto wyniki

Nie wiem jak inni - ale jeśli za Pass: 1 masz Error: 0 - to pamięć nie jest uszkodzona, nie doszło do “zwykłego przeładowania”, tylko po prostu archiwum jest uszkodzone, lub masz błędy na dysku (w tym: za mało miejsca).

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź, poczekam jeszcze na opinię innych użytkowników.
EDIT: Nie sądzę, żeby wystarczył taki jeden test, żeby sprawdzić sprawność.

jak wyżej zapewne uszkodzony plik, sprawdź sumy kontrolne

Albo rozwaliłeś system, mój stary XP przy wielu plikach ostrzega o błędach, że pamięć nie może być write / read (na aplikacje pomagało czasem wyłączenie wizualizacji / kompozycji systemowej - czyli widać pewnie mam zbyt uszkodzoną usługę po Vista Inspirat).

A w jaki sposób może zostać uszkodzona pamięć RAM?

Za duże napięcie (kiedy podkręcasz), wady fabryczne (rzadko, bardzo rzadko wychodzą po czasie). Czy coś jeszcze… w sumie to nic. To mało awaryjna część komputera i niektórzy producenci dają nawet gwarancję dożywotnią na nie.