Ram w dual channel a dołożenie kolejnej kości


(igrek) #1

Cześć posiadam RAM 2 x 2GB działa sobie to w dual channel, w szafce mam 3 kość o takich samych parametrach ten sam producent itd. Pytanie jak ją dołożę to dual się wyłączy i będzie single tak? Chodzi o sprzęt z podpisu, pamięci dokładnie te http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18707

Wiem długo jestem na tym forum, ale nigdy mnie to nie zastanawiało.


(Cedar) #2

Załóż i się przekonaj.Wszystko zależy od chipsetu, procesora, płyty głównej. Spotkałem się z różnym zachowaniem sprzętu w takich sytuacjach.


(system) #3

Kiedyś to ćwiczyłem. Efekt był taki, że wielkość pamięci wzrosła, no bo to jasne. Natomiast, niestety, spadły wszystkie szybkości wymiany danych, czyli: zapis do pamięci, odczyt z pamięci, kopiowanie pamięci i czas oczekiwania pamięci. Mierzone wszystko w testach przez AIDA64. W rezultacie wolałem wrócić do konfiguracji poprzedniej (też 2x2 GB), czyli pojedyńczy dual: mniej ale szybciej :slight_smile:


(igrek) #4

Musiałbym mieć pewnie płytę z chipsetem która obsługuje triple channel? I zapewne takie pamięci, a to chyba tylko na intelu zgadza się?


#5

igrek , przypomnij sobie co to są znaki interpunkcyjne i uzupełnij o nie swoje posty. W przeciwnym wypadku temat poleci do kosza.


(igrek) #6

Proszę :smiley: mam nadzieję , że już jest ok :stuck_out_tongue:

-- Dodane 20.12.2011 (Wt) 16:14 --

Cedar , no i niespodzianka :slight_smile: myślałem ze to nie przejdzie a jednak

beztytuu1ka.jpg


(system) #7

Przejść do przejdzie! Zrób jednak testy szybkości pamięci na AIDA64 z tą dołożoną pamięcią i bez niej. Porównaj wyniki. To będzie dopiero ciekawe i miarodajne co do skutków tej próby.