RAM w laptopie - wybór/pomoc w rozszyfrowaniu

Witam,

od jakiegoś czasu myślę nad rozbudowaniem RAMu w moim laptopie (Toshiba a100-011), problemem jest dobór taktowania i pojemności.

Wg. producenta:

(pełna specyfikacja: http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?LNG=20&service=CE&BV_UseBVCookie=yes&PRODUCT_ID=124494)

jednak w cpu-z pokazuje mi takiego zonka:

najchętniej kupiłbym kość 2gb na szynie 533 (ew. 667 z obsługą 533), jednak te dwa (sprzeczne trochę? nie za bardzo wiem jak czytać to z cpu-z) wyniki trochę mnie zadziwiają…

gdyby można prosić o poradę jakie kości kupić (Corsair albo Kingston pewnie ^^), dokładniej taktowanie, szyna i może jakieś bonusy. głównie chodzi mi o jakieś ogólniejsze (no nie bez przesady) dane dot. ramu który mogę tam wcisnąć.

ps. mój pierwszy post, bardzo dziękuję za wyrozumiałość i pomoc

edit: podkreśliłem ważniejsze dane z cpu-z’a dla czytelności ;]

razy 2 się mnoży i jest ok :slight_smile: tak to jest z ddr2

co do kości to jakie weźmiesz oczywiście markowe będzie dobrze :slight_smile:

tyle że nie wiem czy napewno chcesz brać w jednej kości 2 GB bo to jednak duży wydatek taniej jest kupić 2 x 1 GB a 2 GB to naprawdę wystarczająca ilośc ramu … nawet gdy masz viste .

takie moje porównanie … :stuck_out_tongue: :lol:

2 GB ram w vista to jak 1 GB w XP więc wszystkie działa na najyższych obrotach i ciężko to zmulić

1 GB w vista to jak 512 MB w xp więc system działa dobrze nie wiesza się itp ale da się go zmulić jakimś wymagającym probramem :stuck_out_tongue:

512 MB w vista to jak 256 MB w XP … system chodzi a właściwie nie chodzi sypie blue screenami wiesza się opcja dla masochistów :smiley:

ot takie coś se wymyśliłem :lol:

naszczęście nie jest to tylko teoria lecz prawda potwierdzona praktyką :slight_smile:

mhm, super za odpowiedz ;]

ale ciagle mam watpliwosc jaka kosc kupic - 533 czy 667? jest jakas roznica (zakladajac, ze mam szyne 533?). i w takim badz razie ten ram u mnie w laptopie (cpu-z), jest 533 faktycznie? ;]

baaaardzo dzieki za odpowiedz i rady author ;]

nie ma znaczenia bo pamięć i tak będzie działała na szynie 533.

ja mam tyle[256] i xp home mi sie nie wiesza pomimo tego że mam zainstalowany vista tp. a bluescreena to od 3 lat nie widziałem

hmm na 100% kazdy ram 667 pojdzie na 533? bo tutaj moja wiedza zawodzi a nie kupowac w ciemno…

no i w specyfikacjach ramu, nie moge znalezc tego PC2-4300 (info o ramie, ktory jest aktualnie w laptopie z listingu z cpu-z’a)

czyli np:

VS2GSDS667D2 PC2-5300 2GB 5-5-5-15 200pin SODIMM (corsair)

byloby dobrym rozwiazaniem (pomijajac mozliwosci o 2x1gb, chodzi mi bardziej o timingi i ew. kompatybilnosc).

ps. sorry za zarzucanie pytaniami ale chcialbym miec jak najwieksza pewnosc, bardzo dziekuje za pomoc juz udzielona ;]