RAM w laptopie

Mam zainsatlowane 8 gb pamieci a dostepne tylko 3,16 windows 32 bit laptop g580 20150

Tłumaczenie: W laptopie mam zainstalowane 8 GB pamięci, a dostępne jest tylko 3,16 GB. System Windows (jaki?) - 32 bit. Laptop Lenovo g580 model 20150.
Jak myślicie co może być powodem, że mam tak mało dostępnej pamięci ram?
Proszę o pomoc.

1 polubienie

windows 7

Co za różnica jaki system Windows posiada autor tematu? Odpowiedź w każdym przypadku będzie taka sama - jeżeli chce w pełni wykorzystać 4GB pamięci ram i więcej, musi zainstalować system w wersji 64 bit.

system w wersji 64 bit pozwoli wykorzystać 100% pamięci

jest inna opcja?

Psucie systemu robiąc z niego wersje “serwerową” jakimiś modyfikacjami - nie polecam.

Sensownej nie ma.

1 polubienie

ile kosztuje około taka rzecz w serwisie

Zacznij najpierw od próby pobrania ISO Windows 7 64 bitowego:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Jakby po podaniu klucza z naklejki spod spodu laptopa uniemożliwiło pobrania, to trzeba by szukać czy da się w jakoś obecnie przez  Windows ISO Downloader 5.29 (raczej dalej się nie da i porady by poprawić us­ta­wie­nia Internet Explorer w systemie nie pomogą), strona adugarda dalej wygląda na zba­no­wa­ną / zdez­ak­tu­ali­zo­wa­ną dla Windows 7.

a gdzie dokładniej na tej naklejce i czy ma jakies oznacznie
mo itp

Powinna wyglądać podobnie do:

I interesuje cię klucz produktu (Product Key) - 25 znakowy - powinien się mieścić w pierwszej linii, na obrazku zamalowany czerwonymi prostokątami.

Niby można go zczytać systemu ale jak ręcznie nie instalowałeś(-aś) / ponownie aktywowałeś(-aś) to odczytasz klucz preinstalowany Lenovo i on na pewno nie pozwoli pobrać ISO.

Sprawdź jeszcze ostatecznie na angielskiej wersji strony (może tylko polska zbugowana):

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7

Jak nie ruszy chyba zostaje szukać obrazu / dvd w odpowiedniej wersji po znajomych lub na własną rękę czystego obrazu w sieci.
Jakby nie było odpowiedniego to można w własnym zakresie usunąć plik ei.cfg i odblokować to powinno inne edycje.

Chyba, że masz zamiar by jednak serwis komputerowy zainstalował Ci 64 bitowy Windows 7 i potem najwyżej wrzucisz na niego swoje dane (lepiej zabezpieczyć jakby serwis nie miał ochoty ich ci zabezpieczyć nawet dodatkowo odpłatnie).
Co do kosztów to może do 100 złotych uda się to zamknąć.

ten sam bład

Jakby nie było odpowiedniego to można w własnym zakresie usunąć plik ei.cfg i odblokować to powinno inne edycje. jak to zrobic i jakie sa tego konsekfencjie

Posiadam oryginalne obrazy ISO
Win7_HomePrem_SP1_Polish_COEM_x64

Win7_HomePrem_SP1_Polish_x64
ze strony Microsoftu.
Mogę udostępnić.