Ram

Stwierdziłem, że pora dorzucić pamięci ram. Zakupiłem druga kość 256 DDR 400 mhz i wszystko niby w porządku. Niestety po jakims czasie od uruchomienia, zaczyna przerywać dźwięk i grafika nie tylko na grach, ale i na pulpicie( HDD nie ruszany jest \jak przerywa).Gdy wyjąłem nową kość było dalej to samo :shock: , a jak wydarłem poprzednią kość okazało się, że wszystko wróciło do normy. Czy ktos wie co jest nie tak??

Rozumiem, że masz 2 kości …

Zamień wejścia - stare wgraj do wejścia gdzie miałeś nowe i sprawdź czy dalej przerywa.

Spróbuj włożyć tylko te nowe - sprawdź czy dalej przerywa.

jakie to pamieci obydiwie jaki chipset plyty glownej

zobacz czy najnowszy BIOS poprawia wspolprace z danym typem posiadanej pamieci ktora masz

Powiedz jeszcze jaki masz procek - czy on w ogóle wydoli :smiley:

Wydolić, wydoli:P4 3,0

tak to jest najlepiej kupowac ram taki jak testowny na plycie zawsze na stronach podaja

i jak dokupywac to tylko identyczny jesli chodzi o firme

timingi czy dany modul ramu (kosci)

wielkosc bez roznicy

no chyba ze chcesz tryb Dual

w pierwszy slot wkladasz zawsze najwiekszy co do MB RAM.

taka mala notka

:wink: :wink: :wink:

Kochana, jeżeli ja mam jedną kość 333, a drugą coś koło 400 to którą włożyć w pierwszy ?? :?

chyba żle zrozumiałeś koleżanke jej chodził o megabajty a ty wyjeżdzasz z pytaniem o szyne czyli megaherce :stuck_out_tongue:

Gdyby mi choidzło o megabajty to bym się nie dopytywał bo sprawę wytłumaczyła jasno :o

zalezy czy chcesz eby od razu poszla ta 333 na 400, masz radiator np. to wkladasz pierwsza ta 400 zreszta zawsze mozesz ustawic w BIOS jesli o to chodzi

poprostu kanal 1 modulu ram nadaje timingi i czestotliwosc nastepnym modulom w nastepnych bankach pamieci

zawsze w kanale pierwszym powinnismy wkladac lepsza pamiec (jakosc) - niskie timingi markowa np.

by stabilna byla cala platforma

Zamieniłem miejscami i podziałało-wreszcie hula jako tako. Wielkie dzięki za pomoc.