Ram

Witam, chciałem na poczatek zaznaczyc, że jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt komputerowy :wink:

Moje pytanie jest nastepujące: czy karty pamieci RAM różnia sie czyms miedzy soba (budowa) czy w taki razie moze byc tak ze jedna nie bedzie pasowala do jakiegos komputera itd…? Czy jest to raczej uniwersalna czesc i kazda pasuje do kazdego komputera. Osobiscie posiadam komputer zakupiony niesty w MediaMarkt ale nie o to chodzi, jest on w małej obudowie, jak moge sprawdzic czy np. nie mam jakiejs blokady czy cos i czy moge ta pamiec rozszerzyc lub ewentualnie na miejsce starej wlozyc inna nowa i wieksza. Bardzo posze o mniejwiecej fachowa ale latwa w zrozumieniu odpowedz. Bede bardzo wdzieczny, dziekuje i pozdrawiam.

pozdi91

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Temat przenoszę do właściwego działu.

Wejdź na wikipedie i wpisz hasło RAM. Znajdziesz różnice pomiędzy kościami oraz zdjęcie każdej z nich.

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 19:26

Proszę link:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99 … _swobodnym

musisz podać jaką masz płytę główną, jakie i ile masz pamięci, wtedy będzie można ci powiedzieć ile i jaką pamięć możesz dołozyć do komputera. Do sprawdzania co masz w środku komputera potrzebny ci będzie program EVEREST i CPU-Z