Ramdisk a katalog Temp

Nie lubię męczyć swojego SSD i kilka miesięcy temu cache Opery wrzuciłem do ramdisku. Bez synchronizacji, po restarcie dane przepadają, nic złego się nie dzieje. ( No i przeglądarka 2 razy szybsza)
Ale co z katalogiem Temp. Przerzuciłem też do ramdisku, czy synchronizacja jest niezbędna? Czy może sobie przepaść po restarcie? W windows jestem średni, a na forach delikatnie mówiąc zdania są mocno podzielone. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Bo ten windows żyje własnym życiem.
Na razie ustawiłem tak:

jeżeli masz szybki net tak od 50Mb/s to cache przeglądarki do niczego nie jest ci potrzebny i warto go całkowicie wyłączyć. Ja cache przeglądarki mam wyłączony już od prędkości 25MB/s i nie widzę żadnej miarodajnej różnicy z prędkością ładowania stron jak jest włączona pamięć podręczna. Dlatego od kilku lat zawsze wyłączam cache w przeglądarce. To miało sens w czasach modemowych albo SDI gdy prędkość netu liczono w kilobitach lub bajtach. Teraz to mija się z celem.

To po cholerę to trzymają w przeglądarkach?

Pewnie właśnie dla powolnych połączeń. Bo jeszcze w krajach trzeciego świata takie wolne połączenia mają. Nie każdy dysponuje na całym świecie dostępem do szerokopasmowego netu. Jednak jak ktoś jest szczęśliwym posiadaczem światłowodu lub szybkiego kablowego netu to trzymanie włączonego cache przeglądarki jest całkowicie bez sensu.

No cache to jest właśnie pamięć podręczna.

Co ty nie powiesz :smiley:

Tak jak pisałem jeżeli:

  • masz szybki net
  • nie masz lejka na połączeniu (czyli po określonej ilości pobranych danych nie spada ci prędkość)

To po prostu wyłącz cache i sprawdź jak ładują ci się strony. Nawet różnicy nie zauważysz w ich ładowaniu.

Warto mieć to włączone gdy masz szybki net ale masz limit na dane. Wtedy jest sens tego używania. Bo nie tracisz limitu tylko strona pobierana jest z dysku a nie www.

No wyłączyłem co się dało, zobaczę, a co z tym Tempem?


Net mam światełko od orange 300

Jednak cache w RAM jest szybsze niż ładowanie wszystkiego od początku pomimo 300 Mb/sek
Przećwiczyłem. Ramdisk ma u mnie takie prędkości:
ramx
A SSD tylko:
Zrzut%20ekranu%20(21)
I zauważalne jest, nawet przy tym necie:

U mnie ramdisk ma ok. 10000 szybkości.

To nie wiem co masz za RAM,(3200, albo coś takiego) jak wyłączę wszystko do testów to wyciągnę:
Zrzut%20ekranu%20(23)
2400Mhz DDR4

Mam DDR4 3600 MHz Dual Channel

Twoj ramdysk osiąga niewiele większe prędkości od mojego SSD. Dziwna sprawa.

10 000 MB/s na MVME?? Ja mam Dysk MVME od Toshiby i mam do 2500 MB/s

Pisałem do jajca o czym świadczy jego avatar w prawym górnym rogu mojego posta.

??
O co ci chodzi?

Na pewno nie o wylewający się szampan :champagne: / szampon :lotion_bottle::

Szampan wylewa się, toast mogę wznieść
A ten gość mówi coś, o co mu chodzi?

O co mu chodzi?

słabe to masz ram disk powinien być w okolicach 6 do nawet 12 tysięcy.

-bump-

Z podkręconymi ramami idzie wyrwać nawet do 15k

A co do prędkości to nawet na moim drugim kopie gdzie brat siedzi ma takie wyniki na
DDR3 Kingstone Predator 2400Mhz 32GB RAM

Imgur