RAMdisk, zablokowana pamięć

Witam, mam trochę krępujący problem…

Próbowałem ostatnio trochę przyspieszyć ładowanie Kerbal Space Program za pomocą programu RAMDisk, ale nie działało to tak sprawnie jak się spodziewałem, więc ostatecznie program postanowiłem odinstalować. Zauważyłem, że nie zwolnił on zajętych 2GB RAM-u, więc chciałem zainstalować go ponownie, aby to naprawić. Z jakiegoś powodu podczas instalacji pojawiał się błąd o zakończeniu jego pracy. Nie doszedłem co było przyczyną, ale nie przejmowałem się za bardzo, bo i tak zamierzałem przeinstalować system.

No i tu pojawia się szkopuł: po formacie dysku i reinstalacji systemu ta pamięć dalej jest zajęta. Program był zainstalowany wcześniej na dysku D, którego nie formatowałem, ale byłem przekonany, że jakiekolwiek informacje o zajętej pamięci muszą znajdować się na dysku systemowym - najwidoczniej się myliłem. 

Czy ktoś zna ten problem i wie jak go sprawnie rozwiązać?

Spróbuj wyjąć pamięć i włożyć ją ponownie.

 

Okazało się, że wystarczyło chwilę pogrzebać w BIOS-ie, bo zmiany jednak tam zaszły.

a co dokladnie zmieniles w biosie? bo ja mam podobny problem ale w biosie nie moge znalezc zadnego miejsca gdzie ta pamiec bylaby w ogole wpomniana - moja plyta to: ASUS P7P55D LE