Ramka na pulpicie

Witam ,

na pulpicie pojawiła się ramka ( dołączam screen : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/662f946fadd052fc.html ) , nie mam pojęcia jak się jej pozbyć … .

System operacyjny : Win XP sp3 + Pack Vista Inspirat 2 1.0 ( skórka Visty ) - chyba to nie jest problemem , bo wcześniej funkcjonowało bezproblemowo …

Z góry dziękuję za pomoc !

wygląda trochę jak obramowanie od okienka explorera. spróbuj odświeżyć pulpit lub zresetować komputer albo zmienić tapetę. Ja kiedyś często tak miałem jak mi się uszkodziła karta graficzna ale najczęściej odświeżenie pomogło albo reset.

Tego typu zabiegi nie pomagają … problem istnieje już od jakiegoś czasu ( 3-4 tyg. , po prostu ignorowałem problem , ale czas najwyższy coś z tym zrobić … format przeprowadzony z 1-2 miesiące temu ). “Ramka” czasami przebija się dalej … np. na dalsze okna - sporadycznie , przy większych obciążenia kompa … czyli może coś z grafiką ? ale wątpię … .

Dzieje się to tylko pod windowsem? Spróbuj odpalić linuxa live-cd i zobacz czy problem występuje nadal.

Zobacz na trybie awaryjnym , jesli nie bedzie to to przez jakas aplikacje dzialajaca w tle

Zarówno w Linuxie jak i w trybie awaryjnym nie pojawia się “ramka” , ponad to zauważyłem ,że na początku logowania się w systemie nie ma “ramki” . Dopiero gdy wszystkie komponenty są przygotowane do działania ukazuje się - denerwująca :stuck_out_tongue: “ramka”.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić … ?

Otwórz menadzer urządzeń i zamykaj procesy po kolei i zobaczysz przy którym ramka zniknie

A według mnie to jakieś ustawienie tej nakładki na XPeka :slight_smile:

To jest błąd jednego z programów dołączonych do tej nakładki na xp. Wystarczy wyłączyć program który w nazwie ma słowo shadow czy jakoś tak. Powinno pomóc.

Wszystko się wyjaśniło - jednak nakładka była przyczyną pojawienia się “ramki” .

Dzięki wszystkim za pomoc !