Ramy do O/C

no więc będę wymieniał prawie całego kompa (podpis), po kliku tematach jakie przeczytałem i po waszych radach tutaj na forum zdecydowałem się już praktycznie co do wszystkich podzespołów którę chcę kupić. Wszystko będzie z esc.pl (łącznie z monitorem o który niedawno tu także pytałem). Jedyna wątpliwość mam co do ramu, a mianowicie… Polecali mi Crucial BALLISTIX 2GB Dual 800MHz, ale jak się dowiedziałem dostepne są tylko na allegro i to także w sladowych ilościach a skoro zamawiam wszystko z tego sklepu to chciałbym abyście coś zaproponowali. Zestawa jaki złozyłem sobie po konsultacji i obserwacji forum to (zasilacz mam zamiar zostawić z podpisu):

Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX - 175 zł

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro PWM (LGA775) - 65 zł

Gigabyte P31-DS3L /intel P31/ - 160 zł

Palit GeForce 8600GT Super 512MB DDRIII /128bit/ HDTV 2xDVI - 160 zł

Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 - 130 zł

LG L207WT-PF (10000:1, 2ms, DVI) 20 cali - 649 zł (tego punktu akurat nie chciałbym zmieniać chyba że naprawdę warto)

i teraz kwestia przy której mam dylemat… od siebie wybrałem:

Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4 XMS2 DHX - 170 zł

lub

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Reaper EB - 150 zł

No i teraz standardowe pytanie - co lepsze ew. co zamiast tego do o/c ??

za caly ten zestaw wychodzi ~ 1500 zł - tak musi zostać (z czego na monitor jest 650 zł). Co do grafiki zdecydowałem ze droższa mi się nie przyda (komp bedzie do gier ale nie extremalnych).

P.s mam jeszcze małe pytanka…

Czy naprawde te Crucial BALLISTIX są aż tak dobre do o/c i czy przy w/w ramach osiągnę będzie równie dobrze?

Czy na takim zestawie osiągnę przyzwoite o/c (w jakich granicach? - procek i ram)

Oraz czy dobre chłodzenie wybrałem w granicach do 70 zł?

Przepraszam że tyle gadania ale chcę już mieć wszystko jasno i nie władować się w g***. :roll:

bierz OCZy

Ocz Reaper////Crucial Ballistix///aXeRam :wink:

Procek na 3,0ghz powinien hulać, RAM weź te

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=5350

masz standardowo 1066Mhz co oznacza sporo.

lub np. takie

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=11995

chłodzenie lepiej Pentagram Hp-120 KARAKORUM

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=11412

Dysk tak w ogóle

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=11796

przy specyfikacji płyty głównej jest napisane:

więc po co aż 1066 skoro to moge osiągnąć dopiero po o/c w tym wypadku… chyba że specyfikacja tej płyty podana w tym sklepie jest zła.

będzie wydajniejszy od Arctic-Cooling Freezer 7 Pro PWM ?

co do dysku to 320GB jak dla mnie przy dużo… teraz mam 80GB i w sumie 160 by mi wystarczyło

Ja bym co do procesora polecał c2d e7200 bo jest szybszy ma wiecej pamięci i większe taktowanie a przy tym się lepiej podkręca a jest w prawie identycznej cenie. Co do dysku to każdy ma taki jak uważa.

Całkowicie zgadzam się z radami destroy.

Tak czy siak będziesz kręcił, więc częstotliwość RAM’ów też wzrośnie. Ale 1066 nie przekroczysz, więc masz pewność, że te RAM’y nie zablokują Ci możliwości do kręcenia. Przy 800MHz zapewnienia producenta nie masz, że pójdą Ci wyżej, a będą musiały iść przy oc.

Karakorum jest po prostu lepszym wyborem od tego Frezer’a

A co do dysku, to nie chodzi o wielkość, ale o to, że ten samsung 320GB jest najcichszym i najszybszym dyskiem obecnie na rynku. :slight_smile:

Jak zostanie kasy to oczywiście możesz rozważyć zakup e7200, ale chyba Ci nie zostanie. :slight_smile:

Jest chociaż cień możliwości, że podkusi Cię podpiąć tę swoją kartę graficzną pod telewizor?

może i tak ale 130 zł różnicy to jak dla kogo ta sama cena :shock: :stuck_out_tongue:

ja tam takiej karty nie widzę

a co z nagrywarką?

w podpisie nic o niej nie ma

ok ok ale czy te mushkiny lub a-daty beda lepsze do oc od tych np. OCZ ?

p.s co jest z ta płyta bo jak sie przyglądam zdjęciom to na laminacie ma napis “DDR II 800/1066” :?

teoretycznie mógłbym przyoszczędzić biorąc mniejszy monitor np. 17 - 19 cali ale musielibyście coś zaproponować (za całość nie moge przekroczyć 1500 zł)

pewnie chodzi ci o palące się karty przy podłączeniu do tv ;p jest cień szansy ale mój misterny plan z tą kartą wzioł w łeb bo już jej nie ma w tym sklepie i muszę wymyślić coś innego ;/

p.s nagrywarki nie mam w podpisie ale w kompie jest ;] co prawda LG ale zawsze i narazie wystarczy potem zmienie na pionera 215

to kartę masz taką:

cena 165zł

Gigabyte P31-Ds3L obsługuje 1066Mhz RAM DDR2.

Pisze nawet na pudełku, wiem bo mam.

ok dzieki wielkie, uspokoiło mnie to bo dziwnie specyfikacje produktów w tym sklepie piszą ;/ czyli te OCZ zmienic na a-daty 1066? grafe, dysk i chłodzenie już zmieniłem na podane przez was.

ale po OC, bo niestety żadna płyta główna na chipsecie P31 nie obsługuje ramów 1066 bez OC

na stronie Gigabyte jest napisane:

więc gdy pamięć będzie miała 1066 to zostania zwolniona do 800, co oznacza że płyta nie obsługuje pamiątek 1066 bez OC :wink:

to sie troszke komplikuje :] to w koncu które ramy będą najlepsze :?

prosiłbym w takim razie jeszcze o podanie jakiegoś fajnego LCD z tego sklepu do 600 zł i już kończę gadać ;]

pomyliłem tematy…

Brałbym a-data - mają zapewnioną wysoką częstotliwość, a w sumie tylko to się liczy (bo i tak się nie przegrzeją, ani nie będzie ekstremalnego oc).