Ramy - pomoc przy zakupie

Hej, chcę sobie dokupić Ram do komputera mam Good Ramy DDR2 2x512 (1GB) 5300. Po wyjęciu ram zobaczyłem na naklejce coś takiego

“Good Ram DDR 512 PC 5300 DIMM GR667 D264L5/512”

Chcę dokupić takie same ramy (wręcz identyczne 2x512) aby ze sobą w 100% współgrały ale nie wiem co oznaczają te cyferki GR667 D264L5/512 Któraś oznacza CL ale która? Pomóżcie mi rozkminić co to oznacza :slight_smile: jak ktoś znajdzie na necie identyczne ramy może zapodać link.

Dzięki

pierwszy lepszy link z Allegro klik

GoodRAM DDR2 512MB PC2-5300 667MHz CL5

a skąd wiesz że CL5?

Bo nie ma Goodramów 667 MHz z CL4 są tylko z CL5.

a jeszcze jedno pytanie czy do tych moich mogę dokupić “takie same” ale w DUAL`u czy będą się “gryzły”? zrobi to jakąś różnicę w pracy i komunikacji między kośćmi?

Parametry modułu:

 Pojemnośc 1GB DDR II ( 2 x 512 MB )

 Rodzaj DDR 2

 Symbol producenta GR667D264L5/1GDC

 Standard 667MHz

 Przepustowość 5 300 MB/s

 Gwarancja Lifetime - Dozywotnia

Wystarczy wpisać symbol na allegro w wyszukiwarce i zaznaczyć szukanie w opisach

no dobra, a jak będzie z tym dualem jak połączę zwykłe kości z tymi w dualu?

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 15:51

P.S.

szczerze ja wole kupić w sklepie niż na allegro bo mam je od razu (nie czekając) a cena z kosztem przesyłki jest porównywalna

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 17:19

zna ktoś odpowiedź czy można połączyć bez przeszkód ramy zwykłe z ramami z dualem?

można

przecież zestaw dual to dwie zwykłe kości, tyle że niby “specjalnie” dobierane żeby razem dobrze śmigały, ja kupiłem dwie pojedyncze i nie ma problemów w pracy w dualu

zadziałały bo kupiłeś z tej samej linii produkcyjnej.

a jakbym kupił z różnych linii to byłyby problemy?

mogły by być gdyby się różniły timingami (nie chodzi tylko o CL).

tzn. że producenci wytwarzają ten sam model pamięci z różnymi timingami?

kiedyś kiedyś kupiłem pamięci Kingstona w dwóch różnych sklepach, oznaczenia na kościach też miały troszkę inne a w dualu chodziły dobrze (może miałem szczęście)

tak

lub pracowałeś na częstotliwości niższej np 333Mhz (jeśli masz na myśli ddr1)z resztą inne oznaczenia nie zawsze idą w parze z parametrami timingów.