Randomowo brak logo bios przy starcie


(Dominik Domanski999) #1

Witam, na początku chciałem odrazu przeprosić jeśli piszę w złym dziale to prosze o przeniesienie. Niedawno zaktualizowałem bios na płycie głównej GA-B150M-D3H-DDR3. I mam problem ponieważ randomowo pokazuje mi sie logo biosu na początku. Raz przy starcie systemu logo mi sie pokaże i system ładuje sie dalej a drugi raz mam czarny ekran przez 10 sekund i potem odrazu ekran windowsa. Prosze o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. 


(drunkula) #2

Może monitor wybudza się później?


(Dominik Domanski999) #3

Raczej nie, bo jak klikam del (wejście do biosu) to ekran jest cały czas czarny. Natomiast jeśli logo pokaże sie i kliknę del. To wchodzę bez problemu do biosu. A może być tak, że raz wybudza sie wcześniej, raz później? 


(Veers) #4

Używasz karty zintegrowanej, czy masz kartę PCI-E ? Jeśli masz kartę PCI-E, sprawdź czy masz w biosie dobrze ustawioną sekwencję uruchamiania kart graficznych.


(Dominik Domanski999) #5

Karty zintegrowanej nie mam. Posiadam GTX 970 od Gigabyte ale to chyba nie ma znaczenia. 

Dzwonilem do serwisu w którym go składałem. Powiedzieli, że jest to normalne co mnie nieco zdziwiło. Komputer działa bez zarzutu żadnych innych problemów nie ma. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł dlaczego tak sie dzieje to prosze o odpowiedź. Gdyby był jakiś problem to chyba wgl. Nie miałbym możliwości wejścia do biosu, a tu raz mi sie on pokaże raz nie. 


(Veers) #6

Jaki masz procesor ?


(Dominik Domanski999) #7

i5 6600


(Veers) #8

No to masz jednak zintegrowaną kartę graficzną … Sprawdź więc to, o czym pisałem wcześniej.

Szukaj następujących opcji:

  1. Initial Display Output -> PCIe 1 Slot

Jeśli nie korzystasz z integry:

  1. Internal Graphics -> Disabled

(pamiętaj jednak, że kiedy /odpukać/ karta grafiki ci padnie, będziesz musiał zresetować bios by móc używać karty zintegrowanej)