Ranking firewalli ZOBACZ

Być może już był podawany:

http://www.matousec.com/projects/proact … esults.php

Może ktoś mnie oświeci - na ile ten ranking jest obiektywny? Zastanawia mnie tak wysoka ocena KIS i tak niska ESED.

To jakiś żart… Jak Avira jest lepsza od ESS to ja jestem św.Piotr :wink:

:^o

Test nie dotyczy programów antywirusowych lecz ‘ogniomurków’ oraz pakietów typu IS które takowe posiadają.

Co do rzetelności to dużą rolę w tym teście odgrywa to czy dany program ma HIPS, bo bez niego nawet dobra zapora (klasyczna jeżeli tak można powiedzieć) przepada w przedbiegach, bo test jest tak a nie inaczej skonstruowany.

Co do Kospra to KIS 2010 jest b. dobrym programem (co potwierdza nie tylko ten test), poprawili heurystykę, dołożyli HIPS do zapory i piaskownicę tak, że jest to na chwilę najlepszy pakiet.

Ogólnie nie od dzisiaj wiadomo, że ochrona musi być wielowarstwowa, AV, zapora (najlepiej z HIPS), do tego jakiś skaner na żądanie, a i piaskownica nie zawadzi.

Outpost Firewall Free 2009 wypada lepiej niż swój płatny odpowiednik ,a to ciekawe :x

Nie ciekawe, tylko po prostu testowano nowszą wersję programu free niż pro., należy zaczekać na następne testy.

To jest test firewalli a nie antywirusów!

Rzeczywiście, …poprawiłem temat

Hmm. Dziwi mnie jedno. Korzystałem z Online Armor Firewall i powiem jedno. Beznadziejny program, szata graficzna jak sprzed Win 98, do tego te kolorowe ramki wokół wszystkich okien programów. Do tego wysypuje się często. Nie polecam.

Zone Alarm to świetny firewall. Blokuje połączenia wychodzące w 100% nawet lepiej niż Comodo. Przychodzące też blokuje, tylko nie wiem jak skutecznie. Posiada niską notę za brak ochrony proaktywnej, ale korzystałem z ZA kilka lat i się nie zawiodłem.