Ranking firewalli ZOBACZ

(ak6) #1

Być może już był podawany:

http://www.matousec.com/projects/proact ... esults.php

Może ktoś mnie oświeci - na ile ten ranking jest obiektywny? Zastanawia mnie tak wysoka ocena KIS i tak niska ESED.

(Eses007) #2

To jakiś żart... Jak Avira jest lepsza od ESS to ja jestem św.Piotr :wink:

:^o

(Gnom 24) #3

Test nie dotyczy programów antywirusowych lecz 'ogniomurków' oraz pakietów typu IS które takowe posiadają.

Co do rzetelności to dużą rolę w tym teście odgrywa to czy dany program ma HIPS, bo bez niego nawet dobra zapora (klasyczna jeżeli tak można powiedzieć) przepada w przedbiegach, bo test jest tak a nie inaczej skonstruowany.

Co do Kospra to KIS 2010 jest b. dobrym programem (co potwierdza nie tylko ten test), poprawili heurystykę, dołożyli HIPS do zapory i piaskownicę tak, że jest to na chwilę najlepszy pakiet.

Ogólnie nie od dzisiaj wiadomo, że ochrona musi być wielowarstwowa, AV, zapora (najlepiej z HIPS), do tego jakiś skaner na żądanie, a i piaskownica nie zawadzi.

(Eses007) #4

Outpost Firewall Free 2009 wypada lepiej niż swój płatny odpowiednik ,a to ciekawe :x

(Gnom 24) #5

Nie ciekawe, tylko po prostu testowano nowszą wersję programu free niż pro., należy zaczekać na następne testy.

(dethloe123) #6

To jest test firewalli a nie antywirusów!

(ak6) #7

Rzeczywiście, ...poprawiłem temat

(Danielm86) #8

Hmm. Dziwi mnie jedno. Korzystałem z Online Armor Firewall i powiem jedno. Beznadziejny program, szata graficzna jak sprzed Win 98, do tego te kolorowe ramki wokół wszystkich okien programów. Do tego wysypuje się często. Nie polecam.

(Danielm86) #9

Zone Alarm to świetny firewall. Blokuje połączenia wychodzące w 100% nawet lepiej niż Comodo. Przychodzące też blokuje, tylko nie wiem jak skutecznie. Posiada niską notę za brak ochrony proaktywnej, ale korzystałem z ZA kilka lat i się nie zawiodłem.