Ranking firm produkujących Laptopy

Jak w temacie :> Jakie firmy uważacie za najlepsze i dlaczego. Rozpisywać się :slight_smile:

Najlepsze są to Hpeki , Asusy , Acery , Fujitsu-siemens , Lenovo , Toshiby , Samsungi - ogólnie rzecz biorąc te najbardziej znane marki . Co do Medionów i Compali - tanie , teoretycznie bardzo dobre , praktycznie różnie to bywa - mają swoich zwolenników jak i sceptyków - osobiście należę do tych drugich . Z laptopami jest tak , że czasami zdarzają się bardziej , czasami trochę mniej felerne egzemplarze - chociaż najczęściej podczas gwarancji jest wszystko z nimi OK .

Moim zdaniem warto kupować laptopy markowe ponieważ nie powinno być problemów z gwarancją , bardzo dobra obsługa użytkownika (infolinie czy fora internetowe producenta)itp.

Temat schematycznie jak z grona tylko inne pytanie.

Mam Compaq laptopa i sprawuje się jak na razie świetnie

Compaqi są HPeka - nie myl compaqa z compalem

Na początku tak myślałem że o Compaq mówisz ale widziałem laptopy Compala na allegro

A gdzie radzicie kupować owe Laptopy :wink: W sklepach komputerowych czy w marketach takich jak Media-Markt czy Avans? :>

Moim zdaniem najlepiej laptopy kupować w sklepach internetowych - najlepiej w tych najpopularniejszych jak np.agito czy komputronik , można też na allegro bo jest jeszcze taniej niż w sklepach internetowych ale wtedy trzeba sprawdzać komentarze sprzedającego i zawsze można się nadziać na kogoś nieuczciwego .

A jestem ciekaw co byś zrobił jakby ci się coś zepsuło. O Allegro lub sklepach internetowych nawet nie myślałem, bo gdyby coś padło, trzeba wtedy płacić koszty przesyłki za odesłanie towaru do sklepu :wink:

Na niektóre lapy masz gwarancję door-to-door więc wtedy nic nie płacisz , a co do gwarancji - niektóre sklepy na swój koszt odbierają i wysyłają z powrotem reklamowaną przesyłkę .

Kiedyś kiałem taką sytuację ale nie z lapkiem tylko z czymś mniej wartościowym to wysłałem im uszkodzony towar na ich koszt i wrócił po kilku dniach nowy także na ich koszt - wszystko oczywiście kurierem - ale to wszystko zależy od sprzedawcy .

A co sądzicie o laptopach Sony Vaio? :slight_smile: Słyszałem pogłoski, że się za bardzo grzeją :|Prawda? :>

Nie miałem nigdy z nimi styczności , ale myślę , że sony to sony - jak się grzeje to w czym innym nadrabia .

Toshiba, Dell reszta zalega na półkach w serwisach.

Bez komentarza :x

Aty zalegasz na śmietniku historii .

Mało śmieszne, tak się składa że kilka razy w tygodniu bywam u kolegi który prowadzi autoryzowany serwis lapków i widzę co jest na półkach. Tak samo korzystam z nich i mogę wiele powiedzieć na temat ergonomii, solidności wykonania itp.

Niestety wymienione przez ciebie marki nie brylują pod tym względem :stuck_out_tongue:

niby wszystko ok, z tym że hp to nie są złe lapy

A co powiecie o Hp Pavilion dv6899ew, który właśnie się pojawił w Vobisie? :>

co sądzicje o laptopie acer aspire 6920g? #-o