Ranking laptopów

(Urugwaj22) #1

Chcę kupić laptopa, a jak wiadomo: ile głów tyle opinii. Dlatego proponuję coś w rodzju rankingu. Każdy może wymienić pięc marek laptopów i ocenić je według nastepującego wzoru: 1 miejscie - 5 pkt., 5 miejsce - 1 pkt. NP:

1. Lenovo - 5

2. Dell - 4

3. Toshiba - 3

4. Asus - 2

5. Samsung - 1

(Piotrek Tomek) #2

Mój ranking producentów laptopów:

1. Toshiba - 5 :^o

2. HP - 4 =D>

3. ASUS - 3 :twisted:

4. Sony - 2 [-X

5. Samsung - 1 [-o<

(rafal83) #3
  1. Lenovo - 5

2. Dell - 4

3.ASUS - 3

1. HP - 2

2. Samsung - 1

(andrzej2310) #4
  1. ASUS - 5

2.Lenovo - 4

3.Toshiba - 3

4.Dell - 2

5.Samsung - 1

(Błażej) #5

Nie ma to jak porównywać marki czegokolwiek bez podania żadnych szczegółów oraz modeli

Taką listę to możecie sobie wsadzić w ... nos :slight_smile:

(klopas) #6

no ale widać że szajsungi mają coś nie tak, może są źle wykonane bądź nieopłacalne, brzydkie, przydałyby się jakieś opisy dlaczego najlepsze a czemu najgorsze :wink:

(el polaco) #7

jak można oceniać coś czego się w rękach nie miało. Bo nie sądzę, żebyście mieli 5 laptopów różnych firm. Tak właśnie powstają stereotypy na temat sprzętu.

BTW mam Toshibe i dla mnie jest bardzo dobra. Niestety nie miałem nigdy laptopów innych firm i nie mogę porównywać jak wypada Toshiba na tle innych.

Tak samo jak wszyscy jadą na Viste. A prawda jest taka, że miałem XP Professional i teraz mam Viste Home Premium i różnica niebo a ziemia oczywiście na korzyść Visty.

Także drodzy userzy najpierw miejcie coś w rękach a potem to oceniajcie.

(lukasz_n) #8

Podaj konkretne modele wtedy uzyskasz KONKRETNĄ pomoc, bo teraz te oceny są na zasadzie stereotypów nt. poszczególnych firm, niektóre serie laptopów są bardziej udane inne mniej.

(Stealz) #9

Nie chcę odkopywać tematu, ale nie został on zakończony, więc podam dwa odnośniki, które być może pomogą użytkownikom:

Ranking producentów - bardzo dużo opinii na temat konkretnych marek

Ranking laptopów - dużo modeli i testów wydajności (można też dodać testy własnych laptopów)

Wszystko zależy, do czego będziemy używać notebooka. I tak, jak napisali przedmówcy - wiele zależy nie tylko od marki, ale również od serii. Jedna bardziej udana, druga mniej :wink:

Z doświadczenia bardzo polecam (szczególnie do pracy) serię Thinkpad T od Lenovo / IBM. To są nieśmiertelne produkty. A jeżeli miałbym powiedzieć, czego się wystrzegać, to chyba Fujitsu - Siemens (kiepskie wykonanie, po kilku latach grzeją się niesamowicie, wyją jak suszarki i rozklejają się).

(k-9) #10

Trochę bezsensowny ten ranking. Każdy laptop ma w sobie podobne bebechy (te nowsze) różnią się tylko wyglądem i jakością użytych materiałów.

Maiłem do czynienia z Lenovo i samsungiem.

Lenovo wg. mnie jest po prostu brzydki, nie mają żadnego ciekawego wyglądu, ale podzespoły mają aktualne,

Samsung teraz jest jedną z najlepszych producentów lapki. Seria R580 ma bardzo fajny ciekawy wygląd, parametry też dobre. Jest numer one w liście.

(Andrzej91) #11

Ja z kolei mam Asusa K70, czyli z 17sto calową matrycą. Jeśli chodzi o jakość użytych materiałów, w porównaniu do Acera z serii Extensa, którego też posiadam, to niebo a ziemia. Podobnie z resztą w porównaniu do nowszych acerów.

A btw, na Vistę potrzebny jest dobry sprzęt. Dlatego dużo ludzi narzekało. Ja swego czasu dobrego sprzętu nie miałem (wspomniany Acer), więc Visty nie instalowałem. Teraz na obydwu mam W7 i to jest to, czego oczekuję od systemu.