Ranking laptopów

Chcę kupić laptopa, a jak wiadomo: ile głów tyle opinii. Dlatego proponuję coś w rodzju rankingu. Każdy może wymienić pięc marek laptopów i ocenić je według nastepującego wzoru: 1 miejscie - 5 pkt., 5 miejsce - 1 pkt. NP:

  1. Lenovo - 5

  2. Dell - 4

  3. Toshiba - 3

  4. Asus - 2

  5. Samsung - 1

Mój ranking producentów laptopów:

  1. Toshiba - 5 :^o

  2. HP - 4 =D>

  3. ASUS - 3 :twisted:

  4. Sony - 2 [-X

  5. Samsung - 1 ![-o<

  1. Lenovo - 5

  2. Dell - 4

3.ASUS - 3

  1. HP - 2

  2. Samsung - 1

  1. ASUS - 5

2.Lenovo - 4

3.Toshiba - 3

4.Dell - 2

5.Samsung - 1

Nie ma to jak porównywać marki czegokolwiek bez podania żadnych szczegółów oraz modeli

Taką listę to możecie sobie wsadzić w … nos :slight_smile:

no ale widać że szajsungi mają coś nie tak, może są źle wykonane bądź nieopłacalne, brzydkie, przydałyby się jakieś opisy dlaczego najlepsze a czemu najgorsze :wink:

jak można oceniać coś czego się w rękach nie miało. Bo nie sądzę, żebyście mieli 5 laptopów różnych firm. Tak właśnie powstają stereotypy na temat sprzętu.

BTW mam Toshibe i dla mnie jest bardzo dobra. Niestety nie miałem nigdy laptopów innych firm i nie mogę porównywać jak wypada Toshiba na tle innych.

Tak samo jak wszyscy jadą na Viste. A prawda jest taka, że miałem XP Professional i teraz mam Viste Home Premium i różnica niebo a ziemia oczywiście na korzyść Visty.

Także drodzy userzy najpierw miejcie coś w rękach a potem to oceniajcie.

Podaj konkretne modele wtedy uzyskasz KONKRETNĄ pomoc, bo teraz te oceny są na zasadzie stereotypów nt. poszczególnych firm, niektóre serie laptopów są bardziej udane inne mniej.

Nie chcę odkopywać tematu, ale nie został on zakończony, więc podam dwa odnośniki, które być może pomogą użytkownikom:

Ranking producentów - bardzo dużo opinii na temat konkretnych marek

Ranking laptopów - dużo modeli i testów wydajności (można też dodać testy własnych laptopów)

Wszystko zależy, do czego będziemy używać notebooka. I tak, jak napisali przedmówcy - wiele zależy nie tylko od marki, ale również od serii. Jedna bardziej udana, druga mniej :wink:

Z doświadczenia bardzo polecam (szczególnie do pracy) serię Thinkpad T od Lenovo / IBM. To są nieśmiertelne produkty. A jeżeli miałbym powiedzieć, czego się wystrzegać, to chyba Fujitsu - Siemens (kiepskie wykonanie, po kilku latach grzeją się niesamowicie, wyją jak suszarki i rozklejają się).

Trochę bezsensowny ten ranking. Każdy laptop ma w sobie podobne bebechy (te nowsze) różnią się tylko wyglądem i jakością użytych materiałów.

Maiłem do czynienia z Lenovo i samsungiem.

Lenovo wg. mnie jest po prostu brzydki, nie mają żadnego ciekawego wyglądu, ale podzespoły mają aktualne,

Samsung teraz jest jedną z najlepszych producentów lapki. Seria R580 ma bardzo fajny ciekawy wygląd, parametry też dobre. Jest numer one w liście.

Ja z kolei mam Asusa K70, czyli z 17sto calową matrycą. Jeśli chodzi o jakość użytych materiałów, w porównaniu do Acera z serii Extensa, którego też posiadam, to niebo a ziemia. Podobnie z resztą w porównaniu do nowszych acerów.

A btw, na Vistę potrzebny jest dobry sprzęt. Dlatego dużo ludzi narzekało. Ja swego czasu dobrego sprzętu nie miałem (wspomniany Acer), więc Visty nie instalowałem. Teraz na obydwu mam W7 i to jest to, czego oczekuję od systemu.