Rapidshare, a rzeczywista prędkość pobierania plików

Witam

Piszę do was z pytaniem co się dzieje z rapidshare, a może raczej z moim kompem, lub routerem :). W każdym razie ostatnio mam jakieś dziwne problemy z zassaniem jakiegokolwiek pliku, tylko i wyłącznie z serwera rapidshare. Sprawa wygląda tak, po kliknięciu w download plik pobiera się z pełna prędkością ( u mnie 120kb/s) no i wszystko niby ok, ale po pobraniu mniej więcej 800kb (nie ma reguły), patrze, że plik dalej się nie pobiera - nie rośnie wielkość ściąganego pliku, a transfer niby cały czas jest taki sam, dodatkowo “monitorki” w prawym dolnym rogu ekranu się nie palą. Po ok. minucie coś się ruszy znowu pobierze kilka marnych kb i znowu zrobi sobie przerwę. Co najgłupsze, FF jak i IE pokazuje, że plik ściąga się cały czas z pełną prędkością i pobierze się np. za 10 min, tak naprawdę trwa to z 30-40 min

O co chodzi? Czego to wina? Powtarzam, że inne serwisy (np. easy-share) działa dobrze. Prawdopodobieństwo wirusa też jest niewielkie (wszystkie logi z comofix, hijacthis jak i skanowanie antywirusami nie wskazują na obecność niechcianych gości).

Zostaje możliwość, że jest to wina samego rapidshare’a, albo dostawcy neta którym jest Netia. Tak więc proszę was o jakieś porady, albo wypowiedzi jak wam działa rapidshare ?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedz

Teraz na RS so jakies głupie limity i mi tez wolno ściąga na 1mb :confused: Sprawdz na innym hostingu plikow.

No na innych serwisach działa ok, tylko nie wiem dlaczego od dobrych 4 dni są takie jajca z rapidshare’m.

A co do limitów, to tutaj jest odwrotna sytuacja, bo pisze, że ściąga 120kb/s a tak naprawdę nic nie pobiera, ma taki jakby odpoczynek :stuck_out_tongue: Po chwili znowu coś pobierze i znowu postój, ale cały czas pisze że pobiera z prędkością 120kb/s i to jest najdziwniejsze :confused:

Rozumiem, że masz konto premium. Bez niego jest limit chyba do 35 KB/s.

Mam tak jak ty łącze 1Mbit i jeszcze dwa tygodnie temu ściągałem z RS. Oczywiście kontem Premium. Czasami transfery spadały do 20-30 kB/s. To chyba normalny objaw. Poczekaj trochę może przyspieszy, ew. zmień program, którym ściągasz. Ze swojej strony polecam RapGET w wersji 1.4.0. Jak na nim będzie słaby transfer to spróbuj ściągać RS Managerem (tym do ściągnięcia ze strony rapida, jest lipny ale raczej zawsze działał).

Slawex1983 widzę, że trochę wypadłeś z tematu :stuck_out_tongue: Ostatnio polityka rapidshare’a co do free userów bardzo się zmieniła, raz nawet już nawet znieśli limity między pobieraniami, ale ograniczyli transfer do 60-70 Kb/s Teraz znowu coś nakopali i niby nie ma limitów transferu (jest uzależnione od tego czy serwer jest obciążony czy nie) ale jest znowu limit miedzy pobieraniami (z jakieś 12 min).

W każdym razie namieszali, ale dla mnie zadziwiający jest fakt, że niby jest napisane jak byk - 120kb/s, a tak naprawdę w tym czasie nic się nie pobiera :confused:

Mam prośbę, czy może ktoś z forumowiczów spróbować pobrać jakiś plik z rapida (powyżej 50mb), nie chodzi mi o pobieranie całego pliku, tylko o sprawdzenie czy w pierwszych 2 minutach nie będzie miał jakiegoś postoju w pobieraniu.

mam tak samo, pobiera prawie max prędkością i pisze, ze pozostalo 2 min a w rzeczywistosci sciaga nawet 15 min …

Coś jest zwalone bo przez ok. 1 min przycina pobieranie co jakieś 15s. Ściągam Operą, net 1Mb z tv kablowej. Transfer ok. 40 kb/s, a normalnie idzie mi 100+ kb/s.

Dawno nic nie ściągałem :slight_smile:

Zaraz sprawdzę jak jest u mnie.

tez posiadam lacze 1mb neo , mam premium RS i zazwyczaj hula na max … tylko ze ost neo ma jakies przeciazenia to pingi skacza to transfery spadaja … masz netie a ona leci na laczach tpsy wiec moze to jest jakos powiazane …

Faktycznie. Ściąga się z przerwami co ok 700-800 KB, które trwają mniej więcej 15 sekund. Widocznie wymyślili coś nowego.

Wolno? Ja właśnie ściągam 3 pliki i każdy ciągnie po 400 KB/s. ( konto premium, net 20 MB/s )

Tofik jak zresztą zauważyłeś masz premium

Dzięki za wszystkie posty, bo teraz przynajmniej wiem, że nie jest to tylko mój problem (z kompem, czy netem) ale jak widać to rapid coś przekombinował :slight_smile:

Najlepiej jest ściągać z Rapida na FREE USER do południa, najwyżej do godziny 14.00 wtedy transfer jest pełny i w zasadzie nie przerywa. Później już różnie bywa i często transfer się zacina i spada.

Zauważyłem, że tak się dzieje od czasu, jak wprowadzili 15 minutowe limity między ściąganymi partami.

Polecam zestawienie:

Firefox + FlashGot + FlashGet + Konto Premium RS

Potwierdzam to co powiedzial Drach_11, rapidshare działa poprawnie w godzinach porannych - sprawdzałem jakoś o 7 godz. i wszystko śmigało jak należy. Troche szkoda, już wolałem jak były te limity, ponieważ mam zmienne IP :stuck_out_tongue:

Skoro temat rapidshare, to małe pytanko, jak zmusić vidalie (tor) żeby nie zmieniał IP przez około godziny albo dłużej. Jestem w sieci WiFI jeden zewnętrzny IP (i przeważnie zawsze ktoś ściąga z rapida). A jak korzystam z tora to nie zdąży mi ściągnąć całego pliku, bo w trakcie zmienia numer IP i wyskakuje błąd.