Rapidshare, a rzeczywista prędkość pobierania plików

(Ozi2004) #1

Witam

Piszę do was z pytaniem co się dzieje z rapidshare, a może raczej z moim kompem, lub routerem :). W każdym razie ostatnio mam jakieś dziwne problemy z zassaniem jakiegokolwiek pliku, tylko i wyłącznie z serwera rapidshare. Sprawa wygląda tak, po kliknięciu w download plik pobiera się z pełna prędkością ( u mnie 120kb/s) no i wszystko niby ok, ale po pobraniu mniej więcej 800kb (nie ma reguły), patrze, że plik dalej się nie pobiera - nie rośnie wielkość ściąganego pliku, a transfer niby cały czas jest taki sam, dodatkowo "monitorki" w prawym dolnym rogu ekranu się nie palą. Po ok. minucie coś się ruszy znowu pobierze kilka marnych kb i znowu zrobi sobie przerwę. Co najgłupsze, FF jak i IE pokazuje, że plik ściąga się cały czas z pełną prędkością i pobierze się np. za 10 min, tak naprawdę trwa to z 30-40 min

O co chodzi? Czego to wina? Powtarzam, że inne serwisy (np. easy-share) działa dobrze. Prawdopodobieństwo wirusa też jest niewielkie (wszystkie logi z comofix, hijacthis jak i skanowanie antywirusami nie wskazują na obecność niechcianych gości).

Zostaje możliwość, że jest to wina samego rapidshare'a, albo dostawcy neta którym jest Netia. Tak więc proszę was o jakieś porady, albo wypowiedzi jak wam działa rapidshare ?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedz

(Krzkaczor) #2

Teraz na RS so jakies głupie limity i mi tez wolno ściąga na 1mb :confused: Sprawdz na innym hostingu plikow.

(Ozi2004) #3

No na innych serwisach działa ok, tylko nie wiem dlaczego od dobrych 4 dni są takie jajca z rapidshare'm.

A co do limitów, to tutaj jest odwrotna sytuacja, bo pisze, że ściąga 120kb/s a tak naprawdę nic nie pobiera, ma taki jakby odpoczynek :stuck_out_tongue: Po chwili znowu coś pobierze i znowu postój, ale cały czas pisze że pobiera z prędkością 120kb/s i to jest najdziwniejsze :confused:

(slawex1983) #4

Rozumiem, że masz konto premium. Bez niego jest limit chyba do 35 KB/s.

(Marekglapa) #5

Mam tak jak ty łącze 1Mbit i jeszcze dwa tygodnie temu ściągałem z RS. Oczywiście kontem Premium. Czasami transfery spadały do 20-30 kB/s. To chyba normalny objaw. Poczekaj trochę może przyspieszy, ew. zmień program, którym ściągasz. Ze swojej strony polecam RapGET w wersji 1.4.0. Jak na nim będzie słaby transfer to spróbuj ściągać RS Managerem (tym do ściągnięcia ze strony rapida, jest lipny ale raczej zawsze działał).

(Ozi2004) #6

Slawex1983 widzę, że trochę wypadłeś z tematu :stuck_out_tongue: Ostatnio polityka rapidshare'a co do free userów bardzo się zmieniła, raz nawet już nawet znieśli limity między pobieraniami, ale ograniczyli transfer do 60-70 Kb/s Teraz znowu coś nakopali i niby nie ma limitów transferu (jest uzależnione od tego czy serwer jest obciążony czy nie) ale jest znowu limit miedzy pobieraniami (z jakieś 12 min).

W każdym razie namieszali, ale dla mnie zadziwiający jest fakt, że niby jest napisane jak byk - 120kb/s, a tak naprawdę w tym czasie nic się nie pobiera :confused:

Mam prośbę, czy może ktoś z forumowiczów spróbować pobrać jakiś plik z rapida (powyżej 50mb), nie chodzi mi o pobieranie całego pliku, tylko o sprawdzenie czy w pierwszych 2 minutach nie będzie miał jakiegoś postoju w pobieraniu.

(Marcindodo) #7

mam tak samo, pobiera prawie max prędkością i pisze, ze pozostalo 2 min a w rzeczywistosci sciaga nawet 15 min ...

(dudpis) #8

Coś jest zwalone bo przez ok. 1 min przycina pobieranie co jakieś 15s. Ściągam Operą, net 1Mb z tv kablowej. Transfer ok. 40 kb/s, a normalnie idzie mi 100+ kb/s.

(slawex1983) #9

Dawno nic nie ściągałem :slight_smile:

Zaraz sprawdzę jak jest u mnie.

(antiferno) #10

tez posiadam lacze 1mb neo , mam premium RS i zazwyczaj hula na max ... tylko ze ost neo ma jakies przeciazenia to pingi skacza to transfery spadaja ... masz netie a ona leci na laczach tpsy wiec moze to jest jakos powiazane ...

(slawex1983) #11

Faktycznie. Ściąga się z przerwami co ok 700-800 KB, które trwają mniej więcej 15 sekund. Widocznie wymyślili coś nowego.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #12

Wolno? Ja właśnie ściągam 3 pliki i każdy ciągnie po 400 KB/s. ( konto premium, net 20 MB/s )

(Krzkaczor) #13

Tofik jak zresztą zauważyłeś masz premium

(Ozi2004) #14

Dzięki za wszystkie posty, bo teraz przynajmniej wiem, że nie jest to tylko mój problem (z kompem, czy netem) ale jak widać to rapid coś przekombinował :slight_smile:

(Zigi22) #15

Najlepiej jest ściągać z Rapida na FREE USER do południa, najwyżej do godziny 14.00 wtedy transfer jest pełny i w zasadzie nie przerywa. Później już różnie bywa i często transfer się zacina i spada.

Zauważyłem, że tak się dzieje od czasu, jak wprowadzili 15 minutowe limity między ściąganymi partami.

(Dariusz666) #16

Polecam zestawienie:

Firefox + FlashGot + FlashGet + Konto Premium RS

(Ozi2004) #17

Potwierdzam to co powiedzial Drach_11, rapidshare działa poprawnie w godzinach porannych - sprawdzałem jakoś o 7 godz. i wszystko śmigało jak należy. Troche szkoda, już wolałem jak były te limity, ponieważ mam zmienne IP :stuck_out_tongue:

(Maxnerwus) #18

Skoro temat rapidshare, to małe pytanko, jak zmusić vidalie (tor) żeby nie zmieniał IP przez około godziny albo dłużej. Jestem w sieci WiFI jeden zewnętrzny IP (i przeważnie zawsze ktoś ściąga z rapida). A jak korzystam z tora to nie zdąży mi ściągnąć całego pliku, bo w trakcie zmienia numer IP i wyskakuje błąd.