Raportowanie postów, nowe propozycje

Hi.

Zauważyłem że kiedy chce coś zaraportować to często kiedy wybieram kategorie problemu muszę wybrać “inna” bo rzadko kiedy coś pasuje. np: (to mój przykład)

I co mogę wybrać z tej listy?:

beztytuuib7.png

“post zawiera linki do pirackiego lub nielegalnego oprogramowania” nie wybiorę bo przecież dana osoba nie podaje linka a tylko zachęca. ja proponował bym zmienić te opcje na krótkie i trochę bardziej obszerne. Oto moje propozycje:

-Piractwo

-Reklama

-Offtopic

-Zły dział

-Niepoprawnie napisany / zatytułowany post

-Inny, użyj pola opisu

Chętnie wysłucham bym waszych opinii na temat co dodać/zmienić/poprawić oraz co na to admini.

A więc co wy na to?

PS: Z okazji że to mój 600 post chciałem coś zrobić dla forum :slight_smile:

Poza tym dwie ostatnie opcje mają dokładnie ten sam sens.

Opcja dotycząca działu Sprawdzone porady też nie ma sensu, bo posty w tym dziale są zatwierdzane przez moderatorów

Ja bym zamiast Reklamy proponował Spam :slight_smile:

Bo do spamu można wrzucić reklamę, linki referencyjne i posty z tysiącem emotek np :stuck_out_tongue:

Ja jeszcze proponuje dodać “Post pod postem”.

Zaczyna robić się nudne zaznaczanie “Inne” i wklepywanie “post pod postem”.

Ma sens bo służy do informowania o odrzuceniu posta z tego działu, dlatego musi być.

OK, a więc wyglądało by to tak:

-Piractwo

-Spam

-Offtopic

-Zły dział

-Dział Sprawdzone porady nie służy do zadawania pytań <-- Wymyślcie żeby to było jakoś krócej 

-Post pod postem

-Niepoprawnie napisany / zatytułowany post

-Inny, użyj pola opisu

Więc gdybyśmy doszli do porozumienia i napisali te kategorie to admini byście mogli to zmienić?

Wciąż nie wiemy jakie jest wasze zdanie i czy ma sens robienie tej listy (bo po co jak nie zatwierdzicie)

Raportowany post nie pasuje do żadnej kategorii służy czemu innemu jak Inny

Inny służy np do zgłoszenia nieprawidłowości w podpisie, avatarze czy wybryków na SB.

Przecież pisałem żeby było krótko i obszernie

Ja to zawsze interpretowałem jako inny typ złamania regulaminu. Tak więc należałoby to zmienić na:

Zgłoszenie nie dotyczy danego posta.

Tak więc kiedy pojawi się opcja “Zły dział” będzie można zlikwidować tą opcję, bo jeśli pytanie zostanie zamieszczone w dziale “Sprawdzone porady” będzie to zły dział dla niego.

ok a więc jak to będzie ostatecznie?

Rzeczywiście przydała by się taka zmiana jak proponuje ProTofik ,

Może zamiast “Piractwa” (w pomyśle ProTofika ) lub też “Post zawiera linki… itd” dać jedno sformułowanie, które zawierałoby w domyśle piractwo, jak też i kwestie cracków, kluczy itp., np. “Post sprzeczny z ideą portalu” albo cos w tym stylu.

Każdy, kto jest na forum, wie że ta idea (lub też założenie) to legalny soft, więc “coś sprzecznego” mówi samo za siebie.

Moderator nie musi wiedzieć, czy tu chodzi o pirata czy cracka albo coś innego. Ważne jest, że to coś jest be :slight_smile:

Magik , eee coś mi nie przypasowało, za dużo słów. Moje chyba lepsze.

A czy jakiś admin się wypowie ?

Nie każdy użytkownik piszący na forum wie jaka jest idea portalu, niektórzy wchodzą tu tylko raz aby znaleźć pomoc w ściśle związanym temacie, zauważą SPAM, będą chcieli zgłosić a tam ptk “Post sprzeczny z ideą portalu” i skąd oni mają wiedzieć jaka jest idea portalu, nie każdy nawet z osobników na poziomie musi to wiedziec.

Może być nią równie dobrze promowanie najnowszego oprogramowania itd, ktoś z zewnątrz nie musi tego wiedzieć.

po pierwsze - powinni czytać regulamin zanim nacisną, dalej.

po 2:

beztytuuie5.png

Ale to chyba nie ma sensu bo admini mają olewke, żaden się nawet nie wypowie i nie wiem czy jest sens o tym gadać.

Wcale im się nie dziwię skro w co drugim poście wywołujesz ich do tablicy :stuck_out_tongue:

Dokładnie.

Myślę ze najpierw powinna powstać wasza ostateczna propozycja, a my się do niej ustosunkujemy.

fiesta , czy komuś spadłaby “korona z głowy”, gdyby ustosunkował się do tej propozycji. Chyba byłoby łatwiej dla autora posta, gdyby wiedział, że jest sens takich zmian i Admini oczekują propozycji, są tym zainteresowani i służą wsparciem, pomocą itp.

-Piractwo

-Spam

-Offtopic

-Zły dział

-Post pod postem

-Niepoprawnie napisany / zatytułowany post

-Inny, użyj pola opisu

Myślę że tak jest OK i że to ostateczna propozycja.

Wcześniej mod napisał że musi być “Dział SP nie służy do zadawania pytać” Ale przecież jest “Zły dział”

:):slight_smile:

Widać nie dociera do Ciebie mój przekaz.

Nie bierzecie pod uwagę że te wpisy nie służą tylko wam do przekazywania raportu, ale też modom do np. odrzucania tematów z działu sprawdzone porady.

A spadła??? poczytaj proszę temat.