Raspberry Pi 2 a działanie Androida

Witam.

 

Zamierzam wykorzystać RPi 2 do pewnego projektu, który po podłączeniu kamery wykonywałby pewną sekwencję filmów. Chciałbym oprzeć pracę urządzenia na Androidzie. RPi 2 dopiero co wyszło, jednak znalazłem informacje, że oficjalnie nie obsługuje jeszcze Androida. Czy ktoś z Was sprawdził to w praktyce?

 

Będę wdzięczny za komentarze, abym nie musiał dokonać zbędnego zakupu.

RPi 2 pojawiło się dopiero kilka dni temu, a do tego nie ma chyba obecnie jeszcze urządzeń, które miałyby taki układ SoC i działały z Androidem. Problemem głównym jest tutaj układ graficzny.

Więc póki co - nie ma. Może się pojawi.

 

Weź tylko pod uwagę, że na blogu RPi kiedyś (tak ze dwa lata temu) pojawiła się informacja, że będzie Android 4.0 - i oficjalnej wersji wciąż nie ma. Ktoś nad tym zapewne pracuje, ale nie idzie specjalnie dobrze.

A do tego: http://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=73&t=8780&start=250#p414533

 

Zastanów się, czy tego, co potrzebujesz, nie da się zrealizować zwyczajnie pod Linuksem.

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Muszę zorientować się od strony technicznej, czy realizacja pod Linuksem będzie możliwa.

 

A czy znasz może alternatywę dla RPi w postaci ODROIDa? -> http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php

Android jest w pełni obsługiwany, jest też w pakiecie kamera HD, która spełniałaby swoje zadanie (chociaż do jej użytku potrzebna jest jeszcze inna aplikacja) -> http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php?g_code=G137517754892

 

Nie miałem nigdy do czynienia z tego typu urządzeniami, dlatego chciałbym się upewnić wśród bardziej doświadczonych kolegów. :slight_smile: