Raspberry Pi 400

Raspberry Pi 400

Kupię sobie po Nowym Roku.

Ciekawe jak Minecraft na tym chodzi :slight_smile:

Interpreter pythona gówniakowi na pewno odpali :wink:

A kto mówi o gówniaku… :rofl:

1 polubienie

Pierwsza myśl jaka mi przyszła to, że to Raspberry Pi z lekką nutką ZX Spectrum :blush: https://www.old-computers.com/museum/photos.asp?t=1&c=223&st=1 zwłaszcza te złącza z tyłu.

Nostalgia mocno :slight_smile:

Chyba taki był zamysł tego projektu i moim zdaniem jest to bardzo udany pomysł. Malinka zawsze miała być projektem edukacyjnym, a dzięki temu jest to ułatwione. GPIO jest ładnie wystawione na zewnątrz i można sobie programować zewnętrzne urządzenia, a do tego jest estetyczna obudowa i peryferia, które pewnie każdy by dokupił.
Szkoda tylko, że nie zdecydowali się połączyć klawiatury z touchpadem zamiast myszki, byłoby jeszcze bardziej kompaktowo.

Tylko patrzeć aż ktoś zrobi kartridże podłączane do GPIO :smiley:

Jest i Minecraft:

:rofl:

No jest ale mam jedno pytanie.

W “klawiaturze” jest raspberry pi 4 2GB czy raspberry pi 4 4gb? Bo chyba to ma w " środku"?

W środku siedzi “czwórka” z 4GB RAM i ciut lepszym prockiem (1,8GHz, “zwykła” RPi4 ma 1,5GHz).

Aha. Ciekaw jestem jak z chłodzeniem . Czy ma pasywne czy yyyy aktywne ( wentylatory itd).

Chłodzenie jest pasywne. Za radiator robi kawałek… zwykłej blachy. Niemniej pozwala to na solidne zbicie temperatur, nawet po OC:

No no kawał blachy no i dość niskie temp po OC .
Znalazłem filmik w którym wiem jak wygląda w środku :grin: :

Ciekawy sprzęcik ale to nie dla mnie . Bardziej podoba mi się raspberry pi 4 4gb bo mam możliwość złożenia jak PC.

Cytując jeden z komentarzy na Wykopie:

“jest mi to kompletnie niepotrzebne, ale chcę mieć” :smiley:

3 polubienia

Prosz…