Raspberry zmiana MTU

Hej, mam raspberry pierwszej generacji, na nim wgranego raspbian potrzebuje przetestować możliwości przesyłu MTU, chce go zamontować z drugiej strony sieci i zobaczyć ile przeleci dla testów podpiąłem raspberry bezpośrednio do komputera ustawiłem adresacje a poleceniem ifconfig eth0 mtu=5000 zwiększyłem mtu, przy poleceniu netstat -i oraz w konfiguracji karty sieciowej widnieje nowa wartość mtu ale i tak przesyła mi tylko ramki do 1472 a więcej nie chce puścić (tak jak wspomniałem wcześniej dla testów jest podpięty bezpośrednio do komputera, także po drodze nie ma nic co by mu przeszkadzało w przesłaniu takich ramek), co może być przyczyną ? i jak ją rozwiązac :smiley:

MTU zawsze można programowo zmniejszyć, ale nie zwiększyć. Dlaczego? Ograniczenie fizycznego kontrolera. Więcej nie obsłuży.

Czyli co żeby puścić coś powyżej 1500 to potrzebny lepszy sprzęt? :wink: wydajniejszy?

Trzeba wyposażyć się w kontroler ethernet, który obsługuje większe MTU… A nie wiem, czy jakikolwiek będący w użyciu standard obsługuje więcej niż 1500 bajtów. :thinking:

MTU musisz mieć takie samo na wszystkich urządzeniach po drodze.

To tak jakbyś chciał wjechać TIRem na drogę dla rowerów.

To nie tyle zależy od karty sieciowej co od sterownika.

Obecne karty obsługują i jumbo ramki i vlany, i 802.1q, jak i 802.3ad.

Z tego że MTU musi być takie samo zdaję sobie sprawę :wink:
Co do urządzeń pewnie masz racje, na laptopie przeszło, mogę puścić do 9000 tysięcy
ale jednak raspberry sobie nie radzi.