Ratowanie danych z telefonu

Czy można jakoś połączyć się z telefonem aby odzyskać dane? Zarys sytuacji:
Telefon się zaciął i wywalił black screen. Dotyk działa na czuja (odebrałem telefon zanim go wyłączyłem) , soft restart i próba wejścia do jakby biosu przez przycisk podgłaszania i włączania również nic nie daje. Przy którymś włączeniu pokazał znaczek SAMSUNG i zrobił się śnieg na ekranie, po czym znowu zrobił się czarny. Wychodzi na to, że soft popsuty i trzeba resetować cały telefon, tylko że zależy mi na zdjęciach i notatkach ze studiów. Po podłączeniu do laptopa niestety nie pokazuje mi go, więc chyba mam ustawione na telefonie „tylko ładowanie” przez kabel. Dodam że telefon łączy sie do sieci i widzę jego IP itp. Jest jakiś sposób na ratowanie danych?

Jaki model tego Samsunga? Jeśli czarny ekran, a dotyk działa, to raczej soft, choć ten śnieg by dawał info, że sprzęt. Podłącz do innego kompa, jak masz możliwość. Notatek przez USB nie skopiujesz. Jeśli synchronizujesz je z chmura, to żaden kłopot. Logujesz się po resecie i bingo, wszystko jest.

Dlaczego?

PS A jak podłączysz telefon do lapka z Windows 10 przy uruchomionym programie zdjęcia, nic nie chce synchronizować?
Jak masz w telefonie kartę pamięci, to może jakieś zdjęcia akurat masz na niej, to kwestia tylko przełożenia karty do lapka.
Poza tym skoro dotyk działa, to na czuja może uda ci się przełączyć tryb USB.
Swoją drogą w jaki sposób chcesz go zresetować, skoro nie możesz wejść do trybu to umożliwiającego?
Na pewno dobre przyciski przytrzymujesz?

Jak samsungowa apka nie udostępnia notatek po kablu, to będą w niej uwięzione (jak wyłączono zapis do chmury).

Pomysł ze sprawdzeniem czy zapisały się w chmurze nie jest zły jak nie przepadły ci dane logowania na konto Samsung/Google/Microsoft.

Apka może nie ruszyć na typowym PC lub mieć Geoblokadę. Wtedy może ruszy stara wersja:


No chyba, że to zdjęcia zwykłe są a nie wersje cyfrowe.

Samsungi chyba nie mają Recovery. Ano, zapomniałem o możliwości karty SD…

Według tego mają ten tryb, jednak przyciski działają (czyli włączenie tego trybu) dopiero jeśli telefon jest podłączony do kompa lub w starszych modelach zadziała też inna metoda:

„Jeśli nie dysponujecie kablem USB oraz dostępem do komputera to, zamiast niego możecie podłączyć do gniazda:
-Słuchawki typu USB-C,
-Adapter USB-C - mini jack,
-Przejściówkę typu USB-C → USB-A z podłączonym pendriv’em lub innym urządzeniem
-Można też połączyć ze sobą dwa telefony kablem USB-C - USB-C jak zaproponował jeden z użytkowników”.

Uwaga: Od okołu 2023 r. niektóre urządzenia wchodzą w recovery menu tylko przez podłączenie do komputera. W związku z tym powyższe metody ze słuchawkami itd. mogą nie działać.
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-jak-uruchomi%C4%87-tryb-recovery/td-p/2459144