Ratunku, co za zaraza

Podczas oglądania filmu (w międzyczasie ściągałem plik torrent), nagle bez ostrzeżenia wyłaczył się komputer. Proby uruchomienia kończyły się niepowodzeniem, po minucie komputer sam się wylanczał. Wyświetlał różne komunikaty od “Braku połączenia sieciowego”, “braku aktywacji systemu”, “braku wolnej pamięci”, “rejestr nie może wczytać”, ponadto wyświetlał dziwne okienka bez napisów - ostrzegawcze. Komputer przestał reagować na dyskietke startową, próby reinstalacji oraz instalacji na nowo Windows (instakacja dochodziła do pewnego momentu a następnie wyłanczał się komputer). Dzisiaj tj. przed chwilą miał podobne objawy z tym, że pomiędzy wyłączeniami byla dłuższa przerwa. Dodaję, że uzywam Nortona 2004 i przed tą awarią skanowałem komputer (dosłownie na pól godziny przed). Uzywam też Nortona Internet Security 2004. Myslałem, o trojanie ale dzisiejsze skanowanie dysku “C” niczego nie wykazało, praca komputera nadal jest niestabilna. Mam procesor 2GHz, RAM 512, 60 GB dysk… czy może ktoś powiedzieć gdzie mozna szukac przyczyny niespodziewanej awarii i niestabilnej pracy?

Jeśli nie możesz wykonać czystej instalacji, to

wskazuje to chyba na kłopot ze sprzętem.

Do serwisu czas ruszyć… :frowning:

Bez przesady… zaraz tam serwis… dodaję, że przestały działać głośniki… sprawdzilem zintegrowana karta muzyczna na płycie działa normalnie… CD Rom-y działają normalnie, dysk twardy - działa normalnie, pamięc chodzi normalnie… zauważylem jednak, że próby skanowania Nortonem kończą się niepowodzeniem po kilku minutach…wylancza się komputer dziwne, że udało się przeskanować dysk “C”… wczoraj komputer nie widział też dyskow… wyswietlało się okno tylko do formatowania… Norton Internet Security wyświetlił mi że miałem Dialera ale po sprawdzeniu nie ma zarazy i u Symanteca przeczytalem, że raczej to niegroźne coś było…

Proponuję Antywirusy online Pandy albo Mks’a.Sprawdź w autostarcie czy czasem nie uruchamia się jakiś nowy program.Masz szczęścia, że norton coś tam wykrył(jednak watpię czy Ci to usunie).Tak jak mówiłem,przeskanuj Pandą, mks, albo adaware - powinno pomóc.

Dupa blada… teraz jakiekolwiek skanowanie wyłancza komputer Ad-Aware, Norton, MKS Vir on line… jeżeli nie skanujesz wszystko jest ok… na niby…

moja znajoma miała (całkiem niedawno) podobny problem! i niestety okazało się że to był problem ze… sprzętem! nie wiem dokładnie co nawaliło ale oddała kompa do serwisu.

Czyli wyłącza się, gdy obciążona jest pamięć i procesor?

Czyli sprzęt…

Nic nie wiemy o Twoim sprzęcie, ale na gorąco wejdź do biosu i sprzwdź tempoeraturę procka.Byłbym zapomniał, sprawdź również bateryjkę na płycie glównej, jeżeli nie potrafisz przeskanować kompa, to cemu nie zrobiłeś dyskietek ratunkowych? mógłbyś zrobić skan z Dosa