Ratunku! jak TANIO zmodernizowac komputer?

Witam wszystkich serdecznie…

Jestem nowa na forum,i niewiele wiem o tym co komputer ma w srodku…

i rozumiem ze temat ten pewnie przewija sie przez polowe postow,ale niestety nie umiem rad waszych swiatlych zastosowac do mojej sytuacji…

wiec tak,kompa kupilam dwa lata temu,ma on ci…

AMD sepron 2300+

Plyta glowna to jakis asrock,oczywiscie AGP(nie wiem co to jest ale na pewno ma to!)

512 Ram(nie wiem jakie kosci??)

Radeon 9600 Family

i nowiutki zasilacz(bo kiedys sie spalil)ten taki wiekszy,znaczy 400Wat chyba…tak na nim pisze…

I teraz pytanie…

Zdaje sobie sprawe ze bede musiala wymienic wszystko…nie dysponuje za duza gotowka,w ogole remont kompa jest dla mnie powaznym zaskoczeniem(dlaczego wiedzmin nie chodzi?! cieekawe)

i gdyby to bylo mozliwe to chcialabym

-primo znow wyremontowac go tak by stal najmniej rok,jak najmniej tykany…

-secundo …wymieniac jak najwiecej czesci stopniowo…(zeby mnie bolalo po kieszeni…mpoze to nawet ten rok trwac,najwyzej potem zaczzne od poczatku)

Na razie doszlam do wniosku ze mam wolne 150 zl…(moze sie da wiecej) i chce ram…

duzo ramu…wiec mysle2G …w 2 kosciach…Np;

http://www.agito.pl/ddr_2/goodram_ddr2_ … 24196.html

czy to bedzie pracowac razem??

CZy nie ma nic! taniej o podobnych parametrach??

Moze jakies uzywane,jesli tak to gdzie szukac??

Czy ktos ma te kosci,i jak je ocenia??

co ja ewentualnie moge zrobic z mojimi starymi czesciami(da sie je gdzies sprzedac??)

Mam slodka nadzieje ze za pare dni bede juz mogla pytac o plyte glowna…

Za rozsadne pieniadze…

i procek…

(Swieta…) czy juz teraz mozecie mi cos doradzic…??

moja matka napalila sie na jakas wypasiona plyte glowna w sklepie internetowym PIK,za 640 zl…o ile dobrze pamietam…niestety nie dysponuje linkiem…

czy ktos moze zaproponowac cos porzadnego(zeby wiedzmin chodzil,i inne takie:)))) za rozsadne pieniadzxe??

Z gory dziekuej za pomoc…i pozdrawiam…Ulka

Szczerze to lepiej bedzie jak uzbierasz z 2000zł i wtedy kupisz :wink:

Najpierw zidentyfikuj dokładnie sprzęt jaki posiadasz, możesz to np. zrobić prostym programikiem o nazwie Everest

Ale zbyt dużo nie oczekuj :frowning:

Ciekawe by było jedynie w wypadku jakby chodził :o

żródło

Spróbować możesz np. na Allegro :mrgreen:

Nie będzie pasować do tej płyty którą teraz masz.

A co na nim jest napisane oprócz “400watt”?? Bo jeśli jego nazwę znajdziesz na CZARNEJ LIŚCIE ZASILACZY, to też jest do wymiany…

Generalnie w tego kompa co teraz masz nie warto inwestować, lepiej zbierać na nowego (za 1200 już się da złożyć coś w miarę sensownego), a tego sprzedać (około 150-250zł w porywach :wink: )

Proszę nazwać temat konkretnie.

Komputer nie jest taki najgorszy. A z modernizacją może być kłopot, bo powchodziły nowe standardy i podzespły zgodne z poprzednimi są już trudnodostępne (karty grafczne z AGP, procesory…).

Prawdopodobnie ten komputer ma pamięci DDR1, więc DDR2 nie będą pasowały. Starsze są droższe, niby wolniejsze zegary, ale za to mają mniejsze opóźnienia, więc nie jest tak źle.

Najlepiej dokupić samą pamięć :mrgreen:

Jeśli jest jedna kość 512MB można dołożyć drugą, o identycznych parametrach (zegar, cl). Koszt do ok. 100zl.

Razem byłoby 1024MB, więc wystarczająco (o ile to nie Windows Vista), komputer powinien jeszcze kilka lat płynnie chodzić.

Trzeba rozkręcić komputer, spisać jaka pamięć (dokładne oznaczenie), ile modułów, ile pustych złączy i pójść do sklepu gdzie doradzą. To takie długie płaskie moduły o wymiarach ok. 13x3cm i podłużne złącza blisko siebie (2 lub 4) o dł. ok. 13cm.

Przed włożeniem nowego modułu trzeba dotknąć obudowy! (chodzi o ładunki elektrostatyczne). A wcześniej wyciągnąć wtyczkę z gniazdka zasilania.

Kolejne kroki:

-LGA775 ASRock płyta gł. 4COREDUAL-SATA2 (ok 200zł) i Intel Pentium E 2180 (około 300zł).

-2x1GB Ram’u Patriot LKK cl4 800mhz

-GeForce 8600gt (np palit sonic +) obecnie około 360zł (lub zależnie od tego kiedy ten krok będzie miał nastąpić to dobre byłoby nowe zapytanie o to na forum, bo rynek kart graficznych szybko się zmienia). (i dopiero od tego punktu wiedźmin będzie ładnie chodzić).

-Płyta główna MSI P35 FR ok. 375zł (lub coś innego, zależnie od tego kiedy nastąpi ten krok, a asrocka można sprzedać np. na allegro).(i tutaj zależnie od płyty głównej, jeśli dalej będzie ona ze złączem lga755, to jakiś lepszy procesor intela, jeśli będzie miała inne złącze to nie będzie innej opcji niż wymiana razem z procesorem, ale to kwestia przyszłości).

-dodatkowo jak to koledzy zwrócili uwagę dla bezpieczeństwa komputera ważne będzie zidentyfikowanie tego zasilacza który jest, jeśli należy do jakże dużej grupy niegodnych zaufania zasilaczy, jeśli tak jest to coś porządnego, wiecznego, markowego, bezpiecznego, cichego i sprawnego elektrycznie (150-230zł).