Ratunku pomocy! Dźwięk nie działa

Kochami, ja już totalnie nie wiem co robić…
Nie mam dźwięku w windowsie 7. Na pierwszy rzut oka jest w porządku, wszystko podłączone jest poprawnie, menedżer urządzeń nie widzi problemów, sam windows nie widzi! Mam nawet ikonkę dźwięku, która wskazuje na to, że dźwięk być powinien. Kiedy włączam film/muzykę to pokazuje się ta zielona, drgająca kreseczka wskazująca, że wszystko jest okej.
Głośniki działają, słuchawki działają, system widzi podłączenie urządzeń. Komputer wyłączyłam przed 14:00 (wtedy dźwięk jeszcze był), teraz nie ma wcale.
Próbowałam przywrócić system, sprawdzałam, czy usługa dźwięku jest włączona, nie mam kompletnie pomysłu.
Czy możliwe jest, że zepsuła się karta dźwiękowa (system widzi ją normalnie, na pierwszy rzut oka nie ma żadnych nieprawidłowości)?

Próbowałaś może przeinstalować sterowniki?

Instalowałam je niedawno całkiem, bo miałam problem, ale wówczas ikonka dźwięku wskazywała, że go nie ma.

Ja bym spróbowała jeszcze raz…
Odinstalować sterowniki od karty dzwiękowej,uruchom komputer ponownie,przeczyść go programem np.CCleaner,wyszukaj sterownik ręcznie w wyszukiwarce lub poprzez Windows update.

Sterowniki czasem lubią się posypać,pojawiają się też nowsze wersje,innym razem starsza wersja sterownika może lepiej współpracować z Twoim sprzętem…Popróbuj…

Jeśli coś namieszałaś przypadkiem ze sterownikami możesz też spróbować przywrócić poprzednią(o ile działała)wersję sterownika.

Menadżer urządzeń-Twoja karta dzwiękowa-zakładka sterownik-przywróć sterownik

Najczęściej,gdy dzwięk nie działa a sprzęt jest sprawny,wszystkie kable etc.,to jest to wina złego,zle dobranego lub posypanego sterownika.

Jaką masz w ogóle kartę dzwiękową?Jeśli Realtek,to może w menadżerze trzeba zmienić ustawienia.

Nie przełączyło ci po prostu wyjścia na inną kartę dźwiękową?

Pokaż jakie masz urządzenia odtwarzania.
image

1 polubienie