Ratunku ! Temp. karty graficznej 100 *C!

Witam, gdy otworzyłem program GPU-Z.0.1.7 dostałem szoku, temperatura kary graficznej wynosi 100*C !. I to nie w stresie ! [jak się ją dotknie można się sparzyć], zdjełem boczne scianki obudowy.

Otóż mowa o nVidia GeForce 7300 gt 512 mb DDR II, AGP ! [wersja z chłodzeniem zalman], na karcie jest wiatraczek, który pracuje na maxymalnych obrotach [strasznie głośno buczy !]. Za procesorze graficznym jest nałożona nowa pasta termoprzewodząca ARCTIC COOLING SILVER 5, dodatkowe zasilanie płyty głównej jest podłączone.

Moja reszta sprzętu :

główna : ASRock P4V88 [temp 14*C]

procek : Pentium 4 3.20 ghz [wiadomo to grzałka :P, ale w stresie nie przekracza 50*C]

1024 mb ramu [też się te kostki cholernie grzeją]

dysk : Hitachi 320 gb Ultra ATA/133 [temp. dysku 20 *C]

Co do obudowy mam dwa wentyle 120x120 z tyłu i z przodu, które też pacują na maksymalnych obrotach.

Napięcia zasilacza sprawdzałem miernikem i są ok.

aha ! , jeżeli to by było ważne to mój system to Windows XP Home Oem SP2 i zasiłka Amacrox Warrior 450 w

Hmmm a kto zmieniał Ci tą paste ?? Przed zmianą pasty było oki?? Prawdopodonie źle nałożona pasta (za grubo, za cienko etc.), ewentualnie źle chłodzenie założone…

paste zmieniał mi pan Informatyk . przed zmianą pasty było ok.

Zmień pana informatyka lub zanieś komputer do kogoś co się zna na montażu podzespołów komputerowych.

Lepiej uważaj, żeby Ci się czasem chałupa nie sfajczyła :slight_smile:

chłodzenie musi być źle założone, bo na chłodzeniu Zalmana taka temperatura jest nie dopuszczalna.

Zdemontuj chłodzenie z karty graficznej, wyczyść starą pastę alkoholem izopropylowym, nałóż nową pastę (poradnik: http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229) i ew. przeczyść chłodzenie z kurzu.

Uwierz mi, takie pomiary są z kosmosu wzięte :slight_smile: