Raty 0% na Allegro

Rozważam zakup ratalny na allegro, korzystając z opcji 0% PayU. Ktoś korzystał i wypowie się na temat ukrytych kruczków prawnych, o ile w ogóle jakieś tam są?

Słyszałem sporo pozytywnych opinii na ten temat rat, ale wolałbym usłyszeć to ze znajomych ust :slight_smile:

Brałem trzy razy i nic poza kwotą przedmiotu, podzieloną na części więcej nie dorzucasz. Kwoty od 600 do 5000 zł przy czym jedną jeszcze spłacam. Polecam wybrać mBank jeżeli lubisz śledzić spłatę rat online czy mobilnie. Alior nie daje możliwości jakiegoś podglądu na bieżąco czy wszystko gra, a jak za pierwszym razem przysyłali co miesiąc druczki z potwierdzeniem zaksięgowania, tak teraz echo. Wezwania nie było, więc zakładam że wsio jest ok.

Chwila… Wybieram sobie smartfona za 2000zł rozkładam to na 24raty płacę miesięcznie 83,33zł i nic więcej ?

Serio nie ma nigdzie haczyka ? Jak to tak za darmo ?

Nie ma.

No nie ma. Dostajesz tylko harmonogram spłaty i lecisz z koksem. Możesz sobie nawet wcześniej spłacić, tylko musisz po wpłacie poinformować bank, że to zrobiłeś i wtedy zamykają kredyt.

A co w tym dziwnego? W wielu sieciach masz przecież raty 0%. Jedyny haczyk, że obsługa rat stara się wmówić, że ubezpieczenie takiego kredytu jest obowiązkowe (co jest niezgodne z prawdą). Jak nam zależy i nie chce się dyskutować, to:

  • podpisać umowę (łącznie z ubezpieczeniem),
  • wstać z krzesła,
  • usiąść: “dzień dobry, chciałbym wycofać moją umowę ubezpieczenia kredytu” - nie mają prawda nie przyjąć takiego czegoś.

Haczyk jest, ale nie po Twojej stronie :wink: Dzięki sprzedaży ratalnej sprzedawca płaci Allegro 60 zł prowizji (bo bez rat 0% telefon nie zostałby sprzedany), dodatkowo w przypadku niskiej zdolności kredytowej bank może zaproponować pożyczkę oprocentowaną, a w przypadku nie spłacania - doliczą sobie solidne odsetki które wyegzekwują :slight_smile:

@hindus dokładnie, zarabia się na takich rzeczach. To jest jak z kartą kredytową: jak się umiejętnie korzysta, to ma się nieoprocentowaną pożyczkę 54-56 dni (grace period).

To już chyba jest wszędzie. Te ubezpieczenie to rak, ale idzie wyperswadować, że nie i najwyżej idę gdzie indziej - konkurencja działa na nich jak płachta na byka.

@hindus
Akurat ta prowizja dla Allegro i jakieś dodatkowe opłaty zapewne na pewno są wliczone w cenę towaru. Jednakże póki co nie trafiłem na ofertę lepszą od tej w ratach 0%. Sam przedmiot wychodzi drożej, ale przy ratach nawet na te minimalne bodaj 3 w zwykłym planie tańsze przedmioty po rozbiciu wychodzą drożej. Nie wspominając o dłuższym planie ratalnym, gdzie odsetki i inne opłaty to często nawet 10-20%.

To podczas wyboru rat wybiera się tez bank czy jest on na sztywno dopisany do rat 0% ?

Niestety to też zależy. Przy pierwszych ratach miałem tylko Alior, przy kolejnych miałem mBank, Alior i jeszcze coś, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć. W każdym bądź razie to nie był zwykły bank tylko coś chyba na modłę tych pożyczek online - tyle, że bez lichwiarskiego oprocentowania. Możliwe, że jest to też uzależnione od wysokości pożyczki.

TUTAJ masz napisane pod kalkulatorem “Alior Bank S.A. lub mBank S.A. lub Kreditech Polska sp. z o.o.”.

A i od siebie dodam, że w formularzu mBanku adres zamieszkania jest dla nich tym samym co adres zameldowania. Ja mam meldunek gdzie indziej i mieszkam gdzie indziej i na tytuł okienka “Adres zamieszkania” wpisałem obecny adres zamieszkania, po czym dostałem odmowę pożyczki, bo adres z przelewu weryfikacyjnego nie zgadza się z tym w formularzu, a tam mam adres zameldowania… Ciekawe czy to poprawili po piśmie do nich, ale raczej wątpię.

A musiałeś mieć pierwszą wpłatę własną czy nie ?

Nope. Wpłata własna to opcja. Możesz wpłacić od razu część kwoty, a równie dobrze możesz po prostu zacząć spłacać raty od następnego miesiąca.

To jeszcze jedno pytanko - jak wygląda sprawa z zakupami - sklep rzuca fakturę / paragon typu - spłacone w 100% czy jak ?

Właśnie tak. Bank płaci za Ciebie i Ty “wisisz” nie sprzedawcy, a właśnie bankowi.

1 polubienie

Sklep dostaje kasę od razu, to nie z nim podpisujesz umowę kredytową.

1 polubienie

Chodziło mi tylko o perspektywę platformy Allegro :slight_smile: opłaca im się współpraca z PayU i oferta na raty 0%, bo na każdej sprzedaży zarabiają niemałe pieniądze - nawet jeśli będą dopłacać do każdej sprzedaży na raty, to i tak będzie to dla nich na plus. W przeciwnym wypadku zamiast na Allegro zainteresowany kupi sobie taki telefon w markecie i tam zostawi pieniądze.

A mBank / Alior nie przysyłają reklam raz na miesiąc - pół roku / co przeniosą “najbliższą” nam placówkę?

Żadnych takich rzeczy nie dostałem, ale może to dlatego, że odznaczyłem wszelkie zgody na tego typu spam.

1 polubienie

Mam takie pytanie gdzie trafiają pieniądze po pozytywnym rozpatrzeniu? Bo chcem odbiór osobisty i sam wręczyć pieniądze