Raty w RTV Euro AGD

Witam,

czy ktoś może orientuje się jak to jest z ratami w Euro? Chodzi mi o sklep euro.com.pl. W dziale “Raty” widnieje informacja, iż “zakupy ratalne do wysokości 5.000 zł wyłącznie na podstawie dowodu osobistego i ustnego oświadczenia”, natomiast kiedy już chciałem skorzystać z tej opcji okazało się, że muszę mieć umowę na minimum 31 miesięcy 8) Podobno bank dzwoni do pracodawcy i pyta czy rzeczywiście mam taką umowę, bo mogę powiedzieć, że mam taką umowę, i tu moje pytanie - czy rzeczywiście banki dzwonią do pracodawców i pytają o to jaką kto ma umowę? Bo np. jako telefon do pracodawcy - podam swój telefon i jak zadzwonią to podam się za pracodawce i potwierdzę im wszystko (lub powiem że pracodawca nie ma telefonu, a adres zmyśle) - albo z drugiej strony - jak już bank się dowie, że nie mam umowy na czas nieokreślony(bo faktycznie mam umowę ale odnawialną co miesiąc), to co zabiorą mi telefon? :slight_smile: Czy można mieć z tego tytułu jakieś problemy? Że się oszukało tutaj?

A co to za “FIRMA”, która nie ma telefonu?

Przecież to na kilometr widać, że to szwindel, czy ty myślisz, że “tam” pracują kretyni?

Dwa i pół roku temu kupowałem na raty u nich zmywarkę i lodówkę. Przedstawiłem tylko dowód osobisty i powiedziałem im, że mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Chcieli nazwę i adres firmy w której pracuję, bez telefonu. Tylko tyle chcieli ode mnie. Być może coś się zmieniło.

Właśnie, jak powiem im że mam umowę o pracę na czas nieokreślony to oni to potem sprawdzają ? w sensie bank czy to sprawdza?

Oni Cię sprawdzą, a Ty o tym nawet nie będziesz wiedział, tylko później “bekniesz” za wyłudzenie kredytu i poświadczenie nieprawdy. Przecież podpisujesz papiery, że Twoje oświadczenie jest zgodne z prawdą. Ty myślisz, że to się załatwia “na gębę”?