Razer Deathadder zygzakowaty ruch kursora


(crazy2211) #1

Witam.

Mam mały problem z myszką Razer Deathadder, a mianowicie chodzi o ruch kursora. Wysłałem myszkę do MMV, aby ją naprawili, a oni mówią, że mycha jest sprawna. Kursor rysuje postrzępione kreski, uważam że jest to wada techniczna, a Pan z MMV mówi, abym się nie przejmował bo (cytuję): "Mysz razer Death Adder jak i Copperhead jak i inne modele Razer-a mają bardzo czułe układy optyczne. Trudno jest człowiekowi opanować taką rzecz jak drżenie ręki."

Czy mam w to uwierzyć i czy naprawdę moja myszka jest sprawna?

Dorzucam kilka screen'ów z Panit'a abyście lepiej zrozumieli o co mi chodzi i proszę właścicieli Razer'ów a w szczególności tego modelu (Deathadder) o zamieszczenie swoich screen'ów do porównania. (Kreski proszę rysować na ukos normalnie, nie za szybko i nie za wolno). Z góry dziękuję.

fdc894b1f55da6bd.jpg

Na tym screen'ie jest porównanie na górze myszka za 20 zł niżej deathadder. Według Pana z MMV tanie myszki nie mają, aż tak czułego sensora, aby zarejestrować drżenie rąk blink.gif co Wy o tym myślicie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... tml%5b/IMG


(Błażej) #2

Kiedy ją kupiłeś?

Przeczytaj jeszcze raz co obejmuje gwarancja.

Jest to wina sensora więc powinni ci ją wymienić

Zadzwoń do nich.


(Slayer32) #3

Hmm...a wyłączyłeś akceleracje w opcjach myszki ? 8)


(Monczkin) #4

Przeczytaj punkt 2.6 regulaminu i popraw temat. Nazywaj Tematy Jak Człowiek


(crazy2211) #5

Kupiłem tą myszkę, po 3 miesiącach padła optyka(mysza zamiast robić proste kreski robi zygzaki). Wysłałem im ją i potwierdzili usterkę. Wymienili na nowy i odesłali. Odebrałem paczkę i znowu zepsuta optyka. Mysz zachowuje się tak samo jak poprzednia. Znowu odesłałem i znowu potwierdzili usterkę i wymienili na nową. Dostałem ją, podłączam i dalej to samo. Ponownie odesłałem im mychę. MMV odebrał paczkę i dzwoni do mnie jeden z pracowników z wontami, że odesłałem im sprawny sprzęt i twierdzi, że te zygzaki są spowodowane bardzo czułym sensorem, co za tym idzie odbiera on nawet lekkie drganie ręki. Moim zdaniem to bzdura i chcą się mnie po prostu pozbyć. Co o tym myśleć?

Mógłby jakiś użytkownik razera wrzucić swój screen z painta?


(Slayer32) #6

Mi sie wydaje że masz wszystko ok :confused: :confused: albo sensa masz za dużego :D.

Screen z Mojego Razera Copperheada:

Krecha po prawej zostala wykonana gdy uniosłem razera lekko nad podkladka,strasznie trzęsie mi się reka :D.


(witek-pl) #7

drżenie rak? LOL prędzej nierówny posów po podkładce,,, tak BTW to myszki laserowe są niezłe, dla ludzi lubujących się w liczbach...


(Mariosti*) #8

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7fa8f29579216fcd

Sorry bardzo ale widać tutaj czarno na białym (lol :wink: ) że poprostu coś w rodzaju "drżenia ręki" występuje przy małej prędkości poruszania kursora (np na napisie w moim screenie), przy szybkich pociągnięciach linnie są gładkie jak jedwab ( :wink: ).


(Tasioo) #9

Drżenie kursora przy bardzo powolnych ruchach to normalne zjawisko dla myszek laserowych w tym np. logitech G5,ale także deathaddera (który ma czujnik optyczny na podczerwień) jest ona porostu bardzo precyzyjna. Jednakżę na dobrej podkładce tego nie ma. Jeżeli masz z tym problem to należy zrobić 2 rzeczy:

  • miękką sciereczką czyścić co jakiś czas laser bądź optykę (wystarczy wepchnąć ją przez otwór od dołu i delikatnie wytrzeć laser, nawet włos może spowodować czasami, że laser zacznie wariować).

  • w sterownikach razera zmniejszyć „SENSITIVITY” z 10 na 5

-wgrać nowe stery i firmware.

Zobacz, że w żadnej grze to zjawisko nie występuje, tylko w windowsie.

Pozdro