RDP do Windowsa przestało działać po aktualizacji z 7 na 10

Zrobiłem na domowym serwerze aktualizację Windowsa 7 do 10 i od tego czasu nie mogę się połączyć z tym serwerem przez RDP z innych komputerów z Windowsem 10. Co ciekawe z Androida (z oficjalnej aplikacji Microsoftu) wszystko działa jak działało.

Macie pomysł o co chodzi? Podaję normalnie IP, nazwę konta lokalnego z serwera, hasło i wyskakuje okno “Twoje poświadczenia nie działają”.

Witam, a sprawdzałeś najprostsze rzeczy takie jak zapora, antywirus? Sprawdź w cmd czy w ogóle jest przepływ pakietów między tymi komputerami (polecenie ping lub tracert). Pokombinuj z ustawieniami udostępniania. (zaporę wyłącz z obu stron)

Komputery się pingują. Z resztą napisałem wcześniej, że wszystko było ustawione i działało do czasu aktualizacji systemu do Windowsa 10. Problem jest z używaniem konta lokalnego na komputerze, do którego chcę się łączyć. Zmieniłem na tym komputerze konto na konto microsoftowe i RDP działa. A z lokalnymi kontami nie. O co dziwne z Androida połączenie na kontach lokalnych działa.

Korzystanie z kont domenowych (konta microsoftowe) nie jest dla mnie rozwiązaniem.

Ja dwa dni temu miałem taki przypadek. Okazało się, że hasło do konta wygasło i musiałem je zmienić lokalnie. Ja miałem o tyle dobrze, że Windows stał na KVM, to zalogowałem się do VMki i zmieniłem hasło. Z konta MS też można chyba zmienić lokalne hasło, więc jeśli nie masz podpiętego monitora do serwera, to spróbuj w taki sposób, najlepiej w cmd poleceniem net user.