Rdpcdd.sys windows 7

Witam,

Miałam dziś problem z laptopem emachines E730G z systemem win7 64 bit, zawiesił się i nie szło go wyłączyć nawet przez wciśnięcie guzika zasilania. Wyjęłam baterie po czym sprawdziłam dziennik zdarzeń i wyczytałam, że sterownik rdpcdd.sys wywołał taki problem. Czy ktoś wie do czego on służy? Czy można go usunąć?

Normalnie - jest to sterownik miniportu usługi Zdalnego Pulpitu. W twoim przypadku, należy rozważyć możliwość że pod ten sterownik podczepił się szkodliwy program. Zalecałbym przywrócenie oryginalnego pliku z dysku instalatora, i dokładne przeskanowanie systemu pod kątem złośliwego oprogramowania.

a czy program microsoft safety scanner będzie dobry do takiego skanowania? Jeśli nie to co polecasz?

Osobiście - sugerowałbym użyć http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

a następnie np. Avasta lub AVG - zaś na sam koniec użyć OTL by wygenerować logi i podać je do analizy.

Programu Malwarebytes wolałabym nie używać, bo miałam z nim dużo problemów, net co chwile się wyłączał, wyskakiwały jakieś komunikaty przy starcie, potem odinstalować go nie mogłam…

no, ale przeskanowałam laptopa i wyszło jedno zagrożenie od all playera - Adware:Win32/OpenCandy i wyskoczył komunikat, że usunięto częściowo, avast tego nie wykrył w ogóle. Orientujesz się jakby można było to usunąć? Wiem, że OTL jest dobry ale nie bardzo wiem jak go ustawić odpowiednio. Znasz się trochę na OTL?

Sposób korzystania z OTL masz podany jak na tacy pod linkiem który podałem. Czy się na nim znam ? Powiedzmy że ekspertem od niego nie jestem bo sam go używam jedynie wtedy kiedy jestem pod murem (czytaj: nie pamiętam kiedy ostatni raz musiałem go używać), ale zaręczam że znajdą się tu tacy co już na pierwszy rzut oka będą wiedzieli co się dzieje.

Co do Malwarebytes - jego zachowanie może świadczyć że masz w systemie poważniejszą infekcję niż głupie (i w sumie nieszkodliwe) OpenCandy.