Re-instalacja Windowsa z drugiej partycji

Witam,

Czy możliwa jest instalacja Windowsa z drugiej partycji?
Już tłumaczę: chodzi mi o to, czy da się zainstalować system (na nowo, format) nie wchodząc do biosu i tam przestawiając, a że tak powiem ‘‘live’’ uruchamiając instalator z drugiej partycji stworzonej w tym celu. Format oczywiście kompletny.

Dziękuje za pomoc

Sporo laptopów i “firmowych” komputerów ma właśnie tak zrobione - partycja ‘recovery’. W domowych warunkach też da się tak zrobić.

Tak dokładnie. Z tym że niestety, ale przez własną głupotę udało mi się wyczyścić partycję recovery, także tutaj raczej nie ma co szukać pomocy.

Dodam, że przywracania ustawień fabrycznych nie dziala, poniewaz system twierdzi ze brakuje kilku plików.

Jakiś ważny cel utworzenia takiej partycji? Czysta instalacja + sterowniki ze strony to w 99% sytuacji lepsza metoda, niż instalować OS zawalony dodatkami producenta.

www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8, www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO-Downloader,Program,Windows,78497.html

1 polubienie

To ma być czysta instalacja.

Obraz pobieram za pomocą Media Creation Tool, a powód dla którego musze zainstalować ‘‘live’’ jest taki, że nie mam aktualnie dostępu ani do pendrive, ani do płyty DVD.