Re: Jak pominąć sprawdzanie CPU FAN w BIOS-ie?

Witam! Kupiłem i zamontowałem (ile z tym zabawy było :D) cooler Thermaltake RubyOrb. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, wentylator działa i chłodzi. Chodzi mi tylko o taki szczegół - podczas uruchamiania komputera BIOS zgłasza błąd CPU Fan Error. Trzeba nacisnąć F1 aby kontynuować. Czy nie da się gdzieś w BIOS-ie ustawić, żeby sprawdzanie CPU Fan było ignorowane? Mam płytę ASUS P5PL2 i ma ona wbudowane kontrolery coolerów. Najwyraźniej nie są one kompatybilne z tym Thermaltake tylko z tymi standardowymi. Mam w zakładce POWER w BIOS-ie opcje CPU Fan i wyłączyłem wszystkie “Automatic Fan Speed” i tym podobne. Byłbym wdzięczny za jakąś radę, bo pipczenie PC Speakera i konieczność wciskania F1 przy każdym uruchomienia PC jest, powiedziałbym, więcej niż irytująca. A nawiasem mówiąc, polecam wszystkim PC tunerom tego coolera, jest potężny, cichy i przeraźliwie zimny :smiley: Na dodatek ma wbudowane diodki dające świetne efekty świetlne. Temperatura CPU po włączeniu PC zmalała z 69 stopni na zwykłym intelowskim wiatraczku do mroźnych 36 :smiley: (mam podkręconego z 2,66 do 3,06 DualCorka).

W dniu 21.05.2008 , o godzinie 22:45 został dopisany post przez Murdock

Wielkie dzięki za pomoc… Już znalazłem stosowną opcję. Gdyby ktoś miał kiedyś podobny problem - należy w zakładce POWER BIOS-u wejść do ustawień CPU Fan i w polu CPU Fan Speed oraz CPU Fan Chassis przestawić z N/A na Ignored.