(Re?)polonizacja forum

Wydaje mi się, że Tomek pisał jakiś czas temu o zintegrowaniu słownika z edytorem, ale nie mogę tego teraz znaleźć, więc albo było tak dawno temu, albo tak bardzo chciałem takiej opcji, że mi się przyśniło :smiley:

Nie wiem, nic takiego nie widziałam. Po prostu jest przedobrzone. Poprawia znaki tam, gdzie nie powinno i gdzie ich umiejscowienie jest istotne. Kropką ze spacją, a kropką bez spacji można otrzymać bardzo różne efekty, np. pisząc komuś jakiś skrypt lub składnię poleceń. Jesteśmy na forum o IT, jakby nie było i tu takie rzeczy są ważne. A wieczne sprawdzanie wszystkiego, co i jak forum sobie wyświeci, to bezsens.

Do tego służy znacznik code, na tym forum dla przekory nazwany ‘tekst sformatowany’.

1 polubienie

No to jak tak będzie nazywane, to ja dziękuję serdecznie. Latać i szukać po ikonkach, bo ktoś sobie coś nazwał (spolszczył) inaczej? Sorry… nie ta bajka. :stuck_out_tongue:
..

Edit… działa toto jak widać. Miały być dwie kropki jedna po drugiej, a wyszło jakieś gie.
Poszłam.

przekombinowane z kropkami:

.. prostsze .\.

I ogólnie taki ukośnik wsteczny wyłącza wszystko co automatycznie robi silnik MarkDown z modyfikacjami:

  • wyłączy wypunktowanie / numerowanie (1\. lub \-),
  • kolorowanie (jak zamierzone są tyldy, gwiazdki, podłogi),
  • przywróci wycięty ukośnik z Windowsowej ścieżki do pliku itd.

Wydaje mi się, że Tomek pisał jakiś czas temu o zintegrowaniu słownika z edytorem, ale nie mogę tego teraz znaleźć, więc albo było tak dawno temu, albo tak bardzo chciałem takiej opcji, że mi się przyśniło

Znowu zapomniałeś że tą ikonę w prawym rogu robi dodatek LanguageTool?

Nie, tylko nie zrozumiałem co Martina chciała osiągnąć, a jej chodziło o znaczniki w edytorze :stuck_out_tongue: Już wspominałem, że ja często mam problemy ze zrozumieniem tego co ona pisze :laughing:, a dzisiaj tym bardziej, bo prawie nie spałem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zawsze możesz poprosić Bogdana aby przetłumaczył :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Prostsze??
To w ogóle nie jest ani prostsze, ani intuicyjne.
Zobacz choćby na cytat z Twojego postu, już nie wygląda tak, jak w oryginale.

Ten edytor strasznie mnie wkurza, no ale… innego nie ma. A robi co chce, “myśli”, że wie lepiej. To samo jest z numeracją, kropkami, jakimiś punktami zamiast gwiazdek itd.
Na przykład wpisanie

6. sześć
4. cztery
15. piętnaście
* gwiazdka

daje:

  1. sześć
  2. cztery
  3. piętnaście
  • gwiazdka

Nie wiem czemu ma to służyć.

2 polubienia

Hej,

Jak dla mnie to na potrzeby całkowitej dezinformacji. Najlepiej sprawiał by się tutaj edytor rodem z PHPBB3. Amen!

Pozdrawiam,
Dimatheus