Re: problem z kompem czy z dyskiem?

problem jest taki:na komputerze brata nie było antywirusa no i jak wiadomo zawirusował się. viewtopic.php?f=16&t=256617&st=0&sk=t&sd=a nie dało się sformatować na jego kompie bo nie dało się uruchomić płytki z windowsem. sformatowałem ten dysk na swoim kompie i zainstalowałem xpeka no i podłączam dysk do jego kompa i zaczynają sie problemy mianowicie przy uruchamianiu kompa wyskakuje na początek napis : Alert! Cover was previously removed następnie napisy na czarnym tle z wyborem trybu awaryjnego lub uruchom normalnie lub ostatnia znana konfiguracja jednym słowem to co wyskakuje po naciśnięciu klawisza F8.i co bym nie nacisną to jest później czarne tło i nic się nie dzieje :frowning: gdzie tkwi problem?

tyle wiem o kompie:optiplex gx 110

phoenix rom bios plus version 1.10.A06

wiem że to staruszek ale działał miał on być dla dzieci i zależy mi aby był sprawny.

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 7:28 został dopisany post przez staszek0207

dodam jeszcze że w moim kompie naciskając klawisz delete na początku jak się uruchamia komp to wchodzę w opcje biosa (wiadomo) klawisz F12 to wybieram z czego mam system uruchomić klawisz F8 to chyba wiedzą wszyscy ale na tamtym kompie można jedynie klawisz F2 co jest odpowiednikiem klawisza delete i nic więcej.w biosie dysk i cd-rom widzi napewno.

ten napis dotyczy czujnika obudowy - reset w biosie wystarczy lub spojrzenie na raporty (w biosie)

system nie ruszy, bo przeciez zaistalowany byl na innym sprzecie niz ten, na ktorym ma dzialac - moze reinstalka cos pomoze, zalezy od chipow mobo

lub format i instalka na komputerze wlasciwym

ok.to teraz powiedz mi jak mam ten reset biosa zrobić i jak instalke zrobić jak z płyty niechce mi ruszyć!

w biosie poszukaj zakladki z raportami - odznacz je jako przeczytane lub wywal

a masz w opcjach biosu (w tym starym kompie) mozliwosc zmiany boot’a? ustaw cd jako pierwsze lub drugie, byle przed hdd

byc moze naped sie zwalil lub tasma - podmien ze swojego na czas intalacji

jak wkładam płytke z programem gparted-live to odpala normalnie a z xpekiem nie :frowning:

jak ta zakładka będzie wyglądać bo cosik nie umiem tego znaleść!

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 7:59 został dopisany post przez staszek0207

zacznę coś grzebać po 18-tej bo do pracy idę,a na ten czas prośba o pomoc i napisanie co jeszcze można zrobić

bo moze jej nie ma?

juz nie pamietam, jak ma dell ale wydawalo mi sie, ze jakies raporty mial w biosie, hmm niewazne, zamknij bude lub docisnij czujke (zwykly przelacznik na obudowie)

nie masz komunikatu ‘wcisnij dowolny klawisz, by uruchomic cd…’? jesli jedno odpala, to czemu nie moze drugie - sprawdz co jest ustawione w zakladce boot

wcisnąłem klawisz by uruchomić cd i wyskoczyło że naciśnięcie dowolnego klawisza rozpocznie rozruch z cd no i po jakimś czasie wyskakuje mi znowu jakbym nacisną F8! więc teraz nie wiem o co tu chodzi?

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 18:53 został dopisany post przez staszek0207

a! i dodam że napis po zamknięciu klapy od kompa nie zniknął!

no tak, ale wciskasz jakikolwiek klawisz, gdy leca te kropki, po napisie ‘dowolny…’?

jak nie, to rozruch nastapi z hdd a wiec w kolko Macieju :roll:

zaklej czujnik i zrob reset biosu - albo zworka na kilka sekund, albo baterie wyjmujac na kilkadziesiat

wyjąłem baterie jakieś 15 minut temu czy teraz mam ją włożyć i odpalić kompa i postępować według twoich wskazówek?

zaklej czujnik - zwykly, zapadkowy wystarczy kawalek tasmy klejacej - wsadz baterie i odpal kompa z plyta w srodku, jak zobaczysz napis - cisnij cokolwiek… na klawiaturze :smiley:

jesli jest system, to ‘enter’ i instalacja - powinien wykryc poprzednia i zaproponowac napawe/reinstal - co czynisz

sorki ale ten napis dalej mi wyskakuje Alert! Cover was previously removed

znaczy tyle, co ‘pokrywa byla otwarta’ i nic wiecej - olej go

a pokazuje sie, bo przeciez do resetu otworzyles obudowe, nie :roll:

oki ale jak trzymam przycisk obojętnie który wyskakuje napis dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD. i nic poza tym.wyskakuje CD. boot i coś tam bo za szybko to trwało a następnie wyskakuje plansza jak po wciśnięciu klawisza F8.

hmm, nic nie robisz do momentu zobaczenia napisu, potem wciskasz (nie trzymasz) obojetnie jaki klawisz i dalej ci wyskakuje panel awaryjny?

cos zle robisz, albo ja sie poddaje :smiley:

wyskakuje mi napis z tym alertem a potem trzymam przycisk jak nacisnę no to samo się dzieje

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 20:32 został dopisany post przez staszek0207

wyskakuje mi teraz napis CD.BOOT:Memory overflow error

no to cos zle z ramem - zamien miejscami, zostaw jedna kosc itp.

aa i wciskasz, gdy widzisz napis, nie alert (ten jest malo istotny)

teraz podmieniłem cd-roma tak jak pisałeś wcześniej i poszła instalacja! zapomniałem o tym bo to pisałes rano a ja się spieszyłem do pracy! zobaczę co dalej sie będzie działo z tą instalacją! podejrzewam że płytka jest nagrana na 52x a napęd jest stery i ma co najwyżej 48x i to dla tego nie mógł odczytać płytki z xp